Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Bursztynki wytańczyły bajkowo „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”

2022-11-06 20:01:49 (ost. akt: 2022-11-06 20:13:20)

W niedzielne popołudnie (6.11) zespół taneczny Bursztynki w bajkowy sposób przedstawił opowieść o „Królewnie Śnieżce i siedmiu Krasnoludkach” Braci Grimm. Pomimo, że na scenie padło tylko kilka słów, dzięki wspaniałej choreografii i doskonałej grze aktorskiej, nie było żadnych wątpliwości, o czym jest każda scena. Występujący zachwycili publiczność, która ledwie mieściła się w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, a na zakończenie otrzymali głośny aplauz na stojąco.

Na scenie było naprawdę kolorowo. Złej królowej po raz kolejny nie udało się przechytrzyć siedmiu krasnoludków, które odnalazły pięknego księcia a jego pocałunek uratował królewnę. Pomogły mu lisy, zajączki, jaskółki, wiewiórki, misie i kwiatki. Również leśniczy, którego zagrała mama jednej z Bursztynek, ponownie uległ czarowi pięknej Śnieżki i nie wykonał okrutnego rozkazu złej macochy.

Jak podkreślała kierownik zespołu Celina Pacanowska, tak wspaniały efekt, to zasługa wielu osób i instytucji, a w szczególności rodziców występujących dzieci, którzy swoje role odgrywali głównie za kulisami.

Na zakończenie gratulacje i podziękowania dla twórców spektaklu Celiny Pacanowskiej i Sebastiana Białobrzeskiego złożyli burmistrz Marek Charzewski, dyrektor MCKiE Krzysztof Andruszkiewicz wraz z Marią Seibert oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Roztańczony Malbork Daria Sierla i Mariusz Zawadziński.

Organizatorami spektaklu byli: Stowarzyszenie Roztańczony Malbork, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Malborku.

Obsada: Zespół Taneczny Bursztynki
Choreografia: Sebastian Białobrzeski i Celina Pacanowska
Stroje: Celina Pacanowska
Scenografia: Katarzyna Kot, Celina Pacanowska, Karolina Raczkowska oraz rodzice dzieci z zespołu Bursztynki
Przygotowanie aktorskie: Grzegorz Pacanowski
Charakteryzacja: Agata Szumska, Anna Szałwińska, Karolina Raczkowska oraz rodzice dzieci z zespołu Bursztynki