Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zbliżają się wybory do MROP i MRDP

2022-11-04 12:10:19 (ost. akt: 2022-11-04 13:08:11)

Malborska Rada Organizacji Pozarządowych zwołuje posiedzenie wyborcze organizacji pozarządowych MROP na kadencję IV, podczas którego zostaną także wybrani przedstawiciele NGO do składu Malborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego III kadencji (2022-2025).

Jak informuje Andrzej Panek, przewodniczący MROP, wybory odbędą się 24 listopada (czwartek) o godzinie 16.00 w siedzibie Malborskiego Centrum Wolontariatu na Starym Mieście 21/3.

Przewodniczący apeluje do liderów malborskich organizacji pozarządowych o odpowiedzialne delegowanie swoich przedstawicieli na posiedzenie wyborcze.

Tryb powoływania i skład Malborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego reguluje Uchwała nr XX /200/ 2016 Rady Miasta Malborka z 25 maja 2016 r. Zgodnie z jej zapisami, Malborska Rada Działalności Pożytku Publicznego składa się z przedstawicieli Rady Miasta Malborka, których może być od 2 do 5 oraz przedstawicieli Burmistrza Miasta Malborka, których również może być od 2 do 5. Natomiast przedstawiciele trzeciego sektora stanowią co najmniej połowę składu. Jednego przedstawiciela deleguje ze swego składu Malborska Rada Organizacji Pozarządowych. Pozostali są wybierani w tajnych wyborach podczas Posiedzenia Wyborczego Organizacji Pozarządowych, organizowanego przez Malborską Radę Organizacji Pozarządowych. Przedstawicielami NGO stają się osoby, które uzyskały największą liczbę głosów w wyborach.

Każdej malborskiej organizacji pozarządowej przysługuje jeden mandat wyborczy upoważniający do czynnego i biernego udziału w wyborach.

Rada działalności pożytku publicznego to w swojej podstawowej formie grono doradcze, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb organu jednostki administracyjnej, przy której działa.

informacja: MROP