Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem dla Dzieci z Domu dla Dziecka w Malborku

2022-10-31 11:54:20 (ost. akt: 2022-10-31 12:19:19)

To już kolejny raz, a dokładnie trzeci, gdy Stowarzyszenie "Promyk" podejmuje działania, aby Cudownym Dzieciom przychylić kawałek nieba na Święta Bożego Narodzenia. Nie ma bowiem nic piękniejszego na ziemi niż uśmiech dziecka, które pełne radości, choć na chwilę zapomina o swoich troskach. Dzieci zawsze dla wszystkich powinny być najważniejsze i dlatego powstało stowarzyszenie oraz pomysł projektu.

Projekt - pod tytułem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – edycja III” jest skierowany do Dzieci przebywających w Domach dla Dzieci naszego regionu. W tym roku stowarzyszenie chce obdarować Dzieci będące wychowankami Domu dla Dzieci w Malborku ( łącznie 30 Dzieci ) oraz w Nowym Dworze Gdańskim ( łącznie 15 Dzieci ). Obie placówki są prowadzone przez Fundację Rodzinny Gdańsk.

Jak co roku Dzieci wkładają całe swoje serce w napisanie Listu do Świętego Mikołaja – listy są przekazywane przez wychowawców Dzieci. Listy są bardzo ciekawe, kolorowe i pełne nadziei - z każdego roku stowarzyszenie zatrzymuje listy na pamiątkę tego pięknego wydarzenia.

W tym roku sporo Dzieci spędzi swoje Pierwsze Święta Bożego Narodzenia w Domu dla Dzieci i tym bardziej pragniemy, aby były one dla Nich magiczne. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym otwierają się serca innych ludzi i dzieją się niezliczone cuda – dlatego prosimy Wszystkie Osoby, Firmy, które pragną stać się częścią projektu i podarować Dzieciom radość o kontakt na adres e-mail stowarzyszenie.promyk@interia.pl

Projekt stowarzyszenia "Promyk" można wspomóc rzeczowo – po bezpośrednim kontakcie stowarzyszenie przesyła List do Świętego Mikołaja bądź spisaną listę marzeń wszystkich Dzieci, aby można wybrać sobie np. jedną rzecz. Prowadzą również jak co roku zbiórkę internetową w serwisie pomagam.pl, aby móc zakupić brakujące rzeczy. Możliwa jest również wpłata na konto Stowarzyszenia.

Analogicznie do lat ubiegłych do końca listopada 2022 r. prowadzona jest zbiórka rzeczowa jak i finansowa, następnie około 20 grudnia w każdym Domu dla Dzieci jest organizowana Wigilia dla Dzieci, podczas, której wręczane są prezenty. Każdy Elf Świętego Mikołaja, który włączył się w projekt zawsze dostaje fotorelację z wręczania prezentów i podziękowania.

Stowarzyszenie pragnie docierać przede wszystkim tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Nie ograniczają się tylko do działań związanych z Akcją Gwiazdor, ale także współuczestniczą w corocznej akcji Szlachetnej Paczki.

To młode stowarzyszenie, które właśnie w naszym regionie chce wspomagać potrzebujących i wspierać mądre inicjatywy.

Nie każdy ma możliwość spędzić Święta Bożego Narodzenia w ciepłym domu rodzinnym i poczuć magię tego czasu. Dla Nas jest to chwila, aby pomóc – zaś dla Dzieci jest to bezcenna chwila, która zostanie z Nimi na bardzo długo.
Stowarzyszenie czeka na Wasz kontakt w imieniu Dzieci, "razem możemy znacznie więcej".

Stowarzyszenie „Promyk”
Monika Dworecka tel. 883-616-545
Natalia Urbanowicz tel. 609-474-872
KRS 0000984897
NIP 5821634375
REGON 523118283