Piątek, 3 lutego 2023. Imieniny Błażeja, Joanny, Telimeny

Stop Manipulacji – Seniorze nie daj się oszukać !

2022-10-28 10:14:50 (ost. akt: 2022-10-28 10:17:45)

Głos Seniora prezentuje najnowszy spot ogólnopolskiej kampanii społecznej Stop Manipulacji – nie daj się oszukać z udziałem Honorowej Ambasadorki Głosu Seniora - DJ Wiki, Wirginii Szmyt - najstarszej didżejki w Europie!Jak wynika z oficjalnych danych - rocznie przestępcy dzięki różnego rodzaju oszustwom wyciągają z kont bankowych seniorów ponad 100 milionów złotych. Dlatego edukacja osób starszych w obszarze bezpieczeństwa jest tak potrzebna. Co chwilę powstają nowe techniki manipulacyjne. Tylko w przeciągu dwóch lat oszuści wymyślili ponad 50 różnych modyfikacji technik manipulacyjnych i oszustw. Informacje na ten temat spływają do nas z całej Polski.

Na oszustwa najczęściej narażeni są seniorzy mieszkający samotnie, bez rodziny, którzy dają się zwieść różnorodnym i coraz to nowszym metodom naciągania i manipulacji. Przeciwdziała temu Stowarzyszenie MANKO - od 10 lat wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora oraz organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora - Gmina Przyjazna Seniorom czy Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie, a także od 5 lat kampanii "Stop manipulacji, nie daj się oszukać". W związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, Głos Seniora uświadamia oraz apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z potencjalnymi oszustami.
W ramach kampanii Głos Seniora przestrzega seniorów, przed manipulacją i demaskuje najnowsze techniki oszustw. W tym roku została zainaugurowana już V edycja kampanii „BEZPIECZNY SENIOR – STOP MANIPULACJI, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”, prowadzona we współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Ponadto w kampanię zaangażowane są także miasta partnerskie zrzeszone w Programie Gmina Przyjazna Seniorom, prawnicy czy Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Dołącz do kampanii Głosu Seniora! Stop manipulacji, Nie daj się oszukać!
Bądźmy Solidarni z Seniorami! Razem Damy Radę!


Organizatorzy kampanii społecznej Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!:
https://www.glosseniora.pl/
https://www.facebook.com/GlosSeniora
www.niedajmysieoszukac.pl
https://www.facebook.com/StopManipulacjiNieDajSieOszukac