Wtorek, 29 listopada 2022. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Młodzież będzie przekonywać, żeby nie igrać z diabłem. Już wkrótce nowe widowisko muzyczne

2022-10-27 11:27:27 (ost. akt: 2022-11-08 16:32:48)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości oraz 22. Baza Lotnictwa Taktycznego zapraszają na nowe widowisko słowno-muzyczne pt.: „Nie igraj z diabłem”, przygotowane na podstawie sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem”. Premiera sztuki odbędzie się 12 listopada br. w Sali 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego - prapremiera o godz. 13.00, premiera o godz. 18.00. Wstęp wolny, obowiązują jednak darmowe wejściówki do odbioru w Szpitali Jerozolimskim lub w Szkole Łacińskiej.

O spektaklu…

Diabeł kusi każdego i ma na to swoje sposoby. Wie, jak w ludziach uruchomić zło – wystarczy podsycać rozterki, wyzwolić kompleksy, uśpić wyrzuty sumienia i obudzić żądze. Raj na ziemi jest przecież na wyciągnięcie ręki! Trzeba być tylko wiecznie młodym, pięknym, zgrabnym, sławnym i bogatym, ale najlepiej, gdyby ta sława i bogactwo spadły z nieba wraz z internetowym fejmem. Jak już rogaty czort przekona swoją ofiarę, że ta może wszystko, podsuwa jej z pozoru niewinny dokumencik, cyrograf, który należy podpisać własną krwią. Uratować może tylko dobra dusza, która nie igra z diabłem i jest od niego sprytniejsza. Taka historia wydarzyła się w Długich Kabatach…

Twórcy spektaklu postanowili przypomnieć, że w powodzi różnych pokus konsumpcyjnego modelu życia propagowanego przez medialno-internetową spółkę najlepiej kierować się rozsądkiem i przekonaniem, iż popularność, kariera i tzw. kasa nie są najważniejsze. Zwracając się do młodzieży i starszych odbiorców, robią to w sposób daleki od nachalnego moralizatorstwa. Chociaż konwencja przedstawienia jest komediowa i rozrywkowa, to dotyka ciągle aktualnego problemu egzystencjalnego: mieć czy być?

Wielu z nas ma z pewnością jeszcze w pamięci poprzednie widowisko w reżyserii Marii Seibert „Rock Opera Krzyżacy jr.”, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i spotkało z bardzo dobrym odbiorem. Z niecierpliwością czekamy więc na nowe przedstawienie i nowe wrażenia.

Spektakl uzyskał dofinansowanie z Urzędu Miasta Malborka i Starostwa Powiatowego w Malborku.

Reżyseria: Grzegorz Pacanowski, Maria Seibert,
Współpraca artystyczna: Agata Kujawa, Tadeusz Seibert, Angelika Lenczewska , Aleksandra Granecka, Adam Lemańczyk,
Organizator: Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Malborku,
Współorganizatorzy: Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku,
Partnerzy: Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, I Liceum Ogólnokształcące w Malborku, Miejski Zakład Komunikacji w Malborku,
Występują: uzdolniona muzycznie młodzież z Malborka i Powiatu Malborskiego, w tym wokaliści studia "Balbiny", uczniowie I LO w Malborku oraz gościnnie Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury.
Grafika plakatu: Julia Czermak

informacja organizatora


http://m.82-200.pl/2022/10/orig/312922323-1315288829241979-8692936641096906455-n-8722.jpg