Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Fantastyczny start braci Patoka w Mławie

2022-10-26 08:07:53 (ost. akt: 2022-10-26 08:08:56)

Ponad 450 zawodników z 34 klubów z całej Polski, ale także Ukrainy, wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Mława dla pływania” pod patronatem Burmistrza Miasta Mława, które odbyły się w minioną sobotę i niedzielę 22 i 23 października właśnie w Mławie. W gronie wielu klubów, głownie z centralnej Polski, nie mogło zabraknąć również Malborka, który reprezentowało dwóch najbardziej aktywnych zawodników MAL WOPR, bracia Dawid i Kacper Patoka.

W dwudniowych zmaganiach chłopaki startowali kilkukrotnie tocząc boje nie tylko o medale ale przede wszystkim o nowe rekordy życiowe. Na ich brak obaj nie mogli narzekać. Młodszy z braci, dwunastoletni Kacper tylko na dystansie 50m stylem motylkowym nie zanotował nowej „życiówki”. We wszystkich pozostałych czterech startach zaliczył lepszy wynik od dotychczasowego, a warto dodać, że w konkurencji 50m stylem grzbietowym zrobił to dwukrotnie, najpierw w eliminacjach, a potem raz jeszcze w finale. Kacper w Mławie spisał się rewelacyjnie, bowiem do czterech rekordów życiowych dorzucił trzy srebrne medale, uzyskując w medalowych startach doskonałe czasy. Dystans 50m stylem dowolnym pokonał w 28,73s, dwukrotnie dłuższy dystans w tym samym stylu popłynął w czasie 1:04,00s, zaś na 100m stylem zmiennym uzyskał czas 1:14,99s. Tak dobre starty nie mogły nie zakończyć się doskonałym wynikiem w klasyfikacji końcowej, w której malborski pływak zajął drugie miejsce. Na wielkie brawa po mławskich zawodach zasłużył także starszy ze startujących braci, czternastoletni Dawid. Jemu co prawda nie udało się zdobyć medalu ale w konkurencji 100m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym zajął 8 miejsce, zaś o podium otarł się na 100m stylem zmiennym, gdzie fantastyczny czas 1:09,57s dał mu tak bardzo znienawidzone przez sportowców, 4 miejsce.

Występy malborczyków w Mławie z pewnością zasługują na uwagę i wielkie gratulacje. Nie może też tutaj zabraknąć podziękowań dla mamy naszych pływaków, Doroty, dzięki którym mogli oni wystartować na zawodach w tak odległym województwie mazowieckim.