Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Uczennica II LO w Malborku laureatką projektu Au Pair

2017-03-28 09:28:21 (ost. akt: 2017-03-28 09:29:41)

Uczennica II LO w Malborku została laureatką dziesiątej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Au Pair – roczna przygoda w USA"

Laureatką konkursu reprezentującą II Liceum Ogólnokształcące została Julia Burdecka z klasy trzeciej o profilu biomedycznym. Uczennica zajęła trzecie miejsce w konkursie dla tegorocznych maturzystów zorganizowanym przez agencję GAWO Au Pair przy współpracy z amerykańskimi agencjami posiadającymi upoważnienie Departamentu Stanu do prowadzenia programów wymiany kulturowej dla młodzieży.
Warunkiem udziału w konkursie było napisanie w języku angielskim listu zaczynającego się od słów „My dear Host Family…” i skierowanego do potencjalnej rodziny amerykańskiej. Należało w nim przedstawić siebie, swoją rodzinę, otoczenie, zainteresowania, doświadczenie w opiece nad dziećmi i plany na przyszłość oraz uzasadnić chęć wyjazdu do USA i wzięcia udziału w programie Au Pair. Nagrodą dla laureatów konkursu jest rabat na roczny wyjazd do USA w ramach programu Au Pair.
Jest to już drugi tak ogromny sukces uczniów II LO w konkursie Au Pair. W ubiegłym roku uczennica klasy maturalnej – Klaudia Oryl – również zajęła w tym konkursie trzecie miejsce i obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, pracując jako au pair dla rodziny amerykańskiej.

Uczestnictwo w programie Au Pair jest jednak czymś więcej niż możliwością pracy
za granicą. Jest to wspaniała okazja, aby doskonalić umiejętności językowe, poznać inną kulturę, jej wartości oraz mieszkańców danego kraju. Projekt oferuje możliwość podróżowania, uczy samodzielności i wzbogaca o nowe doświadczenia, które z całą pewnością wyróżnią nas z tłumu na rynku pracy.

Organizatorem konkursu na terenie szkoły była nauczycielka języka angielskiego Małgorzata Gumprecht, natomiast nauczycielem języka angielskiego laureatki konkursu jest Małgorzata Empel.

tekst: Małgorzata Gumpchret