Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych rozstrzygnięte!

2022-10-18 09:07:51 (ost. akt: 2022-10-18 09:08:13)

13 października w sali Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu, odbył się półfinał wojewódzki w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. W zawodach wystąpiły dwa zespoły z Malborka: Szkoły Podstawowej nr 6 oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

W pierwszej rundzie drużyna z SP 6 "gładko" pokonała reprezentację powiatu sztumskiego 0:4.
Druga runda to pauza, więc był czas na oddech!
Trzecia tura zadecydowała o podziale miejsc. Walki były zaciekłe i wymagały ogromnego skupienia! W rezultacie reprezentacja Kwidzyna wygrała 1:3 (1, 1/2, 1, 1/2), zajmując 1 miejsce w turnieju. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Malborku zajęła 2 miejsce.

Reprezentacja I Liceum w Malborku, po ciężkich bojach, również zajęła 2 miejsce.
Trochę szkoda, ale oba nasze zespoły dopiero się kształtują i możemy mieć nadzieje na przyszłość. Gratulujemy zwycięzcom, ale i naszym szachistom! W przyszłym roku znów powalczymy o mistrzostwo województwa!
Zachęcamy do nauki gry w "królewską grę", udziału w spotkaniach sekcji szachowej Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.