Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Zamiast kwiatka - niosę pomoc

2022-10-17 07:59:58 (ost. akt: 2022-10-17 08:03:00)

Technikum nr 3 w kolejnej akcji charytatywnej. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski po raz kolejny zaproponował koleżankom i kolegom uczniom szkoły, aby ten Dzień uczcić własnoręcznie zrobioną laurką, życzeniami czy filmikiem, który został nakręcony przez uczniów, a kwiaty, będące podziękowaniem za trud pedagogów, zastąpić wpłatą na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

W Technikum nr 3 już niejednokrotnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wychodzili naprzeciw tym, którzy potrzebowali pomocy.

Liczne akcje charytatywne, wigilia dla potrzebujących, pokazały, że w szkole uczy się młodzież o wrażliwych sercach. Jednak ta akcja ma szczególne znaczenie, bo bezpośrednio dotyczy problemu, dotykającego dzieci i młodzież, co pokazują przeprowadzane badania i publikowane statystyki.

Pamiętajmy jednak, że za każdą liczbą podaną w statystyce kryje się konkretne dziecko z całym bagażem doświadczeń, które często je przerasta.
Dlatego z całą społecznością szkolną uzbieraliśmy prawie 2400 zł.
Wszystkie uzyskane środki, zostaną przekazane na rzecz Fundacji TVN, na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.