Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

„Elita teatralna” Technikum nr 3 w Teatrze Muzycznym

2022-10-13 08:27:46 (ost. akt: 2022-10-13 08:34:56)

„…Wokulski to wariat i awanturnik…” Takie słowa padają w pierwszym utworze musicalu „Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. A czy tak było naprawdę? Uczniowie mogli się dowiedzieć poznając wersję teatralną na motywach powieści Bolesława Prusa.

W ramach innowacji pedagogicznej „Elita Teatralna” chętni uczniowie naszego technikum uczestniczyli w sobotni wieczór (8.10) w wyjeździe do Teatru Muzycznego do Gdyni. Musical był prawdziwą artystyczną ucztą dla ducha. Muzyka, gra aktorów, tańce i wykorzystanie możliwości multimedialnych oczarowały młodych odbiorców, którzy po spektaklu chętnie dzielili się swoimi wrażeniami.

„Spektakl LALKA był, według mnie, nadzwyczajną interpretacją XIX-wiecznego arcydzieła. Fakt wykorzystania nowoczesnych technik przy kreowaniu scenografii, a także wspaniała muzyczna interpretacja dzieła przy zachowaniu całej myśli B. Prusa sprawia, że ciężko znaleźć coś, do czego można się przyczepić. Zdecydowanie polecam każdemu, nieważne czy jest wielbicielem Prusa czy nie.”
Tymoteusz M. klasa 4IP

„Czas spędzony podczas oglądania spektaklu uważam za bardzo udany. Od gry aktorskiej, aż po charakteryzacje postaci i samą scenerię - wszystko było profesjonalnie dopięte na ostatni guzik. Zachwyciły mnie również wokale aktorów, które doskonale oddawały uroczysty klimat sztuki. Uważam, że przedstawienie to było godne podziwu. Zachęcam każdego do zapoznania się z tym dziełem, które na pewno zagwarantuje odbiorcom nieopisaną rozrywkę.”
Anna M. klasa 2AT

„Spektakl LALKA w interpretacji teatru muzycznego w Gdyni dostarcza widzom niezapomnianych wrażeń. Kreacje bohaterów zostały świetnie przedstawione, a wybitna ścieżka dźwiękowa stanowiła idealne dopełnienie występu. Piosenki w wykonaniu aktorów stanowiły świetną rozrywkę, godną podziwu i gromkich braw. Uważam, że jeżeli ma się możliwość zobaczenia sztuki na żywo, niezwykle warto skorzystać oraz przeżyć te emocje samemu!”
Wiktoria Ś. klasa 2AT

informacja i zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku