Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Malbork na Europejskim Tygodniu Miast i Regionu

2022-10-12 15:57:33 (ost. akt: 2022-10-12 15:59:37)

11 października br. Miasto Malbork było gościem 20. edycji Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów organizowanego pod hasłem „Nowe wyzwania dla spójności Europy".

Wydarzenie jest współorganizowane przez Europejski Komitet Regionów (KR) i Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO).

Wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Sekretariatu Programu URBACT oraz Krajowego Punkt Kontaktowy URBACT Miasto Malbork wzięło udział w panelu on-line pt. Networking of cities and municipalities as a way to transfer knowledge and innovation.

Malbork reprezentowała Pani Monika Sasin Naczelnik Wydziału Projektów Rozwojowych, która w trakcie swojego wystąpienia pt. „From the Cities Partnership Initiative to the URBACT Programme. The experience of the City of Malbork” podzieliła się doświadczeniami z uczestnictwa w sieciach miast – Partnerskiej Inicjatywie Miast i sieci współpracy w ramach Programu URBACT.

Należy podkreślić, że Miasto Malbork jest jedynym samorządem w Polsce, które doświadczenie zdobyte w ramach krajowej sieci współpracy wykorzystało do wzięcia udziału w sieci europejskiej, w ramach której zrealizowało projekt pn. KAIRÓS – Heritage as Urban Regenaration.