Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Medale zawodników MAL WOPR na Międzynarodowych Zawodach w Gdańsku

2022-10-11 12:54:14 (ost. akt: 2022-10-11 12:57:35)

Z doskonałymi wynikami oraz pięcioma medalami wrócili z Gdańska pływacy malborskiego klubu pływackiego MAL WOPR. W międzynarodowych Zawodach Pływackich, które odbyły się w minioną niedzielę, 9 października w Gdańsku, startowało ponad 100 zawodników z 17 klubów. Wśród nich czteroosobowa reprezentacja Malborka pod opieką Doroty Patoki, prywatnie mamy dwójki zawodników.

To właśnie najmłodszy z braci Patoka, Kacper, wrócił z zawodów najbardziej zadowolony. Startując trzykrotnie, we wszystkich występach zajął miejsce na podium. W stylu dowolnym na 50 i 200m, z dwoma rekordami życiowymi pokonał wszystkich rywali, zaś na dystansie 50m stylem dowolnym musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika. Tak doskonałe występy Kacpra, mogło zwieńczyć tylko jego ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, w której został uznany najlepszym 12-letnim pływakiem. Warto dodać, że nasz zawodnik znajduje się w składzie kadry wojewódzkiej młodzików, a swoimi występami tylko podtrzymuje zasadność takiej kwalifikacji.

W składzie kadry narodowej juniorów znajduje się natomiast nasza utytułowana grzbiecistka Nadia Walentynowicz, która w Gdańsku wywalczyła dwa medale. Doskonały występ Nadia zanotowała w na 50m stylem dowolnym, w którym o ponad pół sekundy poprawiła swój rekord życiowy i z czasem 27.05s zajęła 2 miejsce w eliminacjach. Tę samą lokatę utrzymała w finale i mogła cieszyć się ze srebrnego medalu. Trzeci stopień podium zajęła natomiast na 100m swoim koronnym stylem grzbietowym. Na dystansie o połowę krótszym z kolei weszła do finału z piątym czasem. Tam popłynęła tylko o 0,18s wolniej od swojego rekordu życiowego, przesunęła się o jedną lokatę i zajęła miejsce 4. Ostatecznie nasza reprezentantka mogła też cieszyć się z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobry występ ma za sobą także w Gdańsku Dawid Patoka. Dawid nie tylko ustanowił swój nowy rekord życiowy na 50m stylem dowolnym na bardzo dobrym poziomie 28,08s ale także o bardzo niewiele przegrał brąz na tym samym dystansie w stylu grzbietowym. Czas 32,68s pozwolił mu na zajęcie miejsca tuż za podium.

W gdańskich zawodach startował też Kamil Czarnota, któremu co prawda nie udało się zanotować rekordów ale cieszą wyniki w granicach tych rekordów oraz 8 miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym.

informacja i zdjęcie: MAL WOPR