Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Uczniowie Technikum nr 3 na targach Game Arena 2022

2022-10-10 12:14:33 (ost. akt: 2022-10-10 12:17:52)

45 uczniów Technikum nr 3 w Malborku z klas kształcących się w zawodach technik informatyk i technik programista miniony weekend tj 08-09 października spędzili w Poznaniu na Targach Game Arena 2022.

Na ten dzień czekali wszyscy fani gier i rozrywki multimedialnej. Tegoroczna edycja Poznań Game Arena wystartowała 7 października . Pawilony od pierwszych minut wypełniły się zwiedzającymi, którzy po niemal rocznym oczekiwaniu na kolejną edycję byli spragnieni gamingowych emocji.
W trakcie uroczystego otwarcia targów Prezes Zarządu Grupy MTP, Tomasz Kobierski podkreślił, jak ważne znaczenie dla polskiej gospodarki ma sektor gier: „Jestem bardzo dumny, że Polska i Poznań są tak silne w branży gier. Na polskiej giełdzie, w porównaniu do innych europejskich, działa najwięcej podmiotów z branży gamingowej”.

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Targi te, to niezwykle bogaty program rozrywkowy, premiery gier, turnieje e-sportowe, gwiazd Twitch i gamingowego YouTube, znakomici cosplay’erzy, setki punktów atrakcji i oczywiście – co najważniejsze – wielu zacnych wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla zwiedzających.

Usługa transportowa realizowana była w ramach projektu pn. „Zostań ZAWODOWCEM” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3, Edukacja zawodowa Poddziałania 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wrażenia uczniów z pobytu na PGA :

Jakub K.
Kiedy przyjechaliśmy na targi od razu się odnalazłem. Czułem się jak ryba w wodzie. Kiedy poszedłem do pawilonu 5a wiedziałem, że wydam całe kieszonkowe. W trakcie chodzenia po targach spotkałem wielu ludzi przebranych za różne postacie, a gdy chciałem z nimi zrobić zdjęcie zawsze się zgadzali. Było tam też wiele ciekawych pokazów na które udało mi się załapać. Jednym z nich był konkurs na najlepszy cosplay, w którym jurorzy byli zawodowymi cosplayerami znanymi w całej Polsce, a nawet na świecie, przez ludzi którzy się tym interesują. W konkursie brało udział 20 najlepszych cosplayerów, którzy zademonstrowali naprawdę świetne pokazy, na których dawali też rady dla początkujących cosplayerów, dzięki którym nie popełnią tych samych błędów i będą mogli niektóre rzeczy zrobić lepiej, szybciej i taniej. Szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej.

Maciej W.
Jako zeszłoroczny uczestnik targów Poznań Game Arena mogę szczerze powiedzieć, że wrażenia z tego roku są nieporównywalne do zeszłego, ilość stanowisk i wrażeń którymi byliśmy poddawani była nie wiarygodna. Cały ten czas mogłem dzielić tą przyjemność z moimi przyjaciółmi Tomaszem K. jak i również z Wiktorem W. Praktycznie dzięki nim udało mi się zrobić zdjęcie z moim ulubionym twórcą którego bacznie obserwuje od bodajże trzech lat . Nasza trójka uważa, że emocje których doświadczyliśmy są nie do opisania i nie możemy się doczekać kolejnych za rok.

Konrad H.
Nie ma słów które opiszą to wydarzenie- było super. Wszystko co było moim marzeniem się spełniło!