Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Ogólnopolski Hubertus u stóp malborskiego zamku

2022-10-10 09:17:08 (ost. akt: 2022-10-10 12:11:34)

W miniony weekend 8 i 9 października na terenie Wałów von Plauena przy malborskim zamku odbył się Ogólnopolski Hubertus 2022.

Jarmark hubertowski, koncerty muzyki myśliwskiej, występy artystyczne dzieci i młodzieży z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, animacje dla najmłodszych, darmowe dmuchańce, gotowanie na żywo z degustacjami dla uczestników, a także m.in pokazy sokolnicze, łucznicze i rzeźbienia w drewnie. To atrakcje, które przygotowali organizatorzy. Na scenie koncertowej mogliśmy podziwiać występy zespołów Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, koncert zespołu muzyki myśliwskiej Tromple, The Woods, zespołu Leśna Brać, a gwiazdą tego dnia był Jacek Stachursky.

W niedzielę 9 października drugi dzień Ogólnopolskiego Hubertusa rozpoczęła uroczysta Msza Święta Hubertowska, której towarzyszyły poczty sztandarowe z całej Polski. Następnie poświęcono sztandary, nadano odznaczenia a ze sceny przemówili zaproszeni goście. Po części oficjalnej poczty sztandarowe udały się pod Zamek, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Na scenie koncertowej pojawili się m.in. zespół Mieczysława Leśniczaka, chór Echo Leśne zespół TARAKA, zespół Hubertus oraz gwiazda kabaretu Wojtek Kamiński.

Wydarzenie organizował Polski Związek Łowiecki
Współorganizatorami byli: Zarząd Okręgowy PZŁ w Elblągu, Lasy Państwowe, Muzeum Zamkowe w Malborku, Miasto Malbork, Miasto Elbląg, Starostwo Powiatowe w Malborku, Starostwo Powiatowe w Elblągu.