Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Wizyta uczniów Technikum nr 3 we Flex'ie

2022-10-10 08:55:56 (ost. akt: 2022-10-10 08:56:50)

Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodach technik informatyk i technik programista w minionym tygodniu wzięli udział w wycieczce do Flex'a w Tczewie gdzie mieli okazję zobaczyć halę produkcyjną, porozmawiać z pracownikami i poznać kulisy pracy informatyka.

Wizyta poszerzyła wiedzę na temat branży IT w tej firmie oraz była okazją do zapoznania się jej produktami, które powstają przy współpracy z zewnętrznymi firmami.
Wyjazd zrealizowano dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 3 Edukacja, Działanie 3.3 Edukacja Zawodowa, Poddziałanie 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej w ramach projektu pn. „Zostań ZAWODOWCEM”.

Opinie uczestników wyjazdu:

Michał S.
Poznaliśmy pracę osób zatrudnionych we Flex'ie .Najbardziej podobało mi się wewnętrzna szkoła Flex'a , która przyucza przyszłych pracowników do pracy na danym stanowisku.

Max
We Flex'ie zobaczyłem jak wygląda praca w dużej firmie.
Poznałem wszystkie produkty wytwarzane tam.
Najbardziej poszukiwanym zawodem jest elektronik, ale informatyk też znajdzie tam zajęcie. Widziałem również jak są tworzone elementy elektroniczne i jak przebiega produkcja.


Marcel
Zaskoczył mnie ogrom powierzchni fabryki i ilość zatrudnionych tam osób - prawie 4,5 tys.