Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

#MalborkTuSięCzyta - promocja bookcrossingu na bulwarach nad Nogatem

2022-10-07 13:12:50 (ost. akt: 2022-10-09 20:19:03)

7 października br. w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich na bulwarach nad Nogatem przeprowadzono akcję promocyjną bookcrossingu pod hasłem #MalborkTuSięCzyta. Od sierpnia tego roku znajduje się tam zamykany regał z książkami, które można zabrać do domu i przeczytać. Zbiory można również uzupełniać – każdy, kto chce podzielić się książką, może ją ustawić na półce.

Bookcrossingowy regał powstał z inicjatywy Lokalnej Grupy Urbact działającej w ramach projektu „KAIROS - Heritage as Urban regeneration”. To dzięki członkom Lokalnej Grupy Urbact i ich pomysłowi możemy korzystać ze specjalnie zaprojektowanego, wspaniale wpisującego się w scenerię bulwarów przeznaczonego dla Czytelników mebla miejskiego.

Patronat i opiekę nad bookcrossingowym regałem objęła Miejska Bibliotek Publiczna w Malborku.

Do akcji promocyjnej włączyło się również Radio Malbork. Przez cały dzień można usłyszeć wywiady i audycje dotyczące tego wydarzenia jak i samej idei bookcrossingu. Na antenie wypowiedzieli się burmistrz Marek Charzewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Danuta Czop, Aleksandra Bychowska – projektantka regału i współautorka jednej z malborskich bajek kulturowych, które wkrótce zostaną wydane, Maria Kozłowska, która pierwsza propagowała bookcrossing w naszym mieście, Łukasz Radecki – autor powieści dla dzieci i młodzieży oraz Piotr Topolski – współautor dwóch części książki „Taki był Malbork… Wspomnienia”.

O godzinie 12.00 na bulwarach przy bookcrossingowym regale zebrali się mali miłośnicy książek – dzieci z Przedszkola nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku. Bajki i zagadki czytała dla nich pani Marzena Glinkiewicz z Mediateki Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki.

Podczas dzisiejszego spotkania książki przekazali burmistrz Marek Charzewski, Sekretarz Miasta Malborka Ewa Dąbrowska, Maria Kozłowska oraz Miejska Biblioteka Publiczna i Wydział Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Malborka.