Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym wiedzy o Młodym Lesie

2022-10-07 11:04:47 (ost. akt: 2022-10-07 11:37:58)

W piątek 7 października br. w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbył się konkurs historyczny dla szkół powiatu malborskiego. Konkurs zorganizowano w ramach projektu "Niech nam szumi Młody Las", dofinansowanego z programu "Kultura-Interwencje. Edycja 2022", którego Operatorem jest Narodowe Centrum Kultury, realizowanego przez Muzeum Miasta Malborka i Stowarzyszenie Społeczno-Kombatanckie Związek Polaków "Młody Las".

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat działalności Młodego Lasu, co ściśle wiąże się z historią Malborka i jego okolic. Tematyka obejmowała treści prezentowane na wystawie "Niech nam szumi Młody Las", którą na początku września udostępniono do zwiedzania w Muzeum Miasta Malborka.

Konkurs kierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz do uczniów szkół średnich. W rywalizacji udział wzięli przedstawiciele siedmiu szkół powiatu malborskiego tj. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku, Szkoły Podstawowej nr 6 w Malborku, Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku, Szkoły Podstawowej w Gminie Malbork, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie oraz dwóch szkół średnich z Malborka - I Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 3. Łącznie do konkursu przystąpiło 20 uczestników.

Wyniki zostaną przekazane szkołom 14 października. Uroczystego rozdania nagród nastąpi 17 października br. w Urzędzie Miasta Malborka.

Muzeum zaprasza również grupy szkolne do zwiedzania wystawy - samodzielnie lub z oprowadzaniem. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt pod nr tel. 884 994 454 lub na adres e-mail sekretariat@muzeum.malbork.pl.