Poniedziałek, 27 czerwca 2022. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Powitanie Wiosny w SP2

2017-03-27 12:01:33 (ost. akt: 2017-03-27 12:05:09)

W Szkole Podstawowej nr 2 Wiosnę wita się Dniem Samorządności

Tego dnia uczniowie klas 0-3 powitali nadchodzącą wiosnę we wspólnej zabawie. Klasy brały udział w konkursie - Mini Playback Show pod hasłem „Roztańczona Pani Wiosna”. Zabawa polegała na naśladownictwie gwiazd muzyki polskiej lub zagranicznej. Występy dzieci były na wysokim poziomie, wszyscy starali się jak najwierniej wcielić w rolę, imitując śpiew, taniec wybranych gwiazd. Zainteresowanie budziły stroje przygotowane przez uczestników zabawy, które upodobniały ich do gwiazd. Na scenie pojawili się: Bajm, Cleo, zespół Akcent i wielu innych. W ten dzień bawiliśmy się świetnie, uśmiech i dobre samopoczucie towarzyszyły każdemu dziecku.
Na zakończenie każda klasa za udział w uroczystości otrzymała dyplomy, nagrody oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.


W klasach 4-6 z okazji Dnia Samorządności odbył się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, na którym nasi uczniowie witali nadchodzącą wiosnę.
Apel przebiegał dwuetapowo. Pierwszą część stanowił list od Pani Wiosny do wychowawców klas, który zawierał szczegółowe instrukcje przygotowania się do części głównej. Oto treść listu:

Kochane dzieci!

Więzi mnie zła Zima, za górami trzyma.
Kto mnie uratuje temu słonkiem podziękuję.
Rozwiążcie podane zadania - szybko bez wahania..
Kukłę Marzannę wykonajcie i 21 marca wysoko ją trzymajcie.
Kwiaty kolorowe i gaiki zielone muszą być zrobione.
Efektowne przebranie i oryginalne uczesanie mile będzie widziane.
Wiosna


Część główna miała swoje miejsce na Sali sportowej. Po powitaniu uczniów wyznaczone wcześniej osoby zaczęły rysowanie, malowanie, wyklejanie wiosennego ogrodu oraz tworzenie efektownej wiosennej fryzury. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez koło teatralne pod opieką pani Elżbiety Kazimierczyk nawiązujące do mitologii, którego bohaterami głównymi byli Kora, Demeter i Hades. Następnie każda z klas zaprezentowała swoją wersję Marzanny, tworząc tym samym własny wiosenny pokaz mody. Kolejnym etapem apelu była prezentacja wiosennych fryzur oraz własnoręcznie tworzonych ogrodów. Na podsumowanie apelu wręczono wszystkim klasom dyplom za wzorowe powitanie wiosny, którego dowodem było słońce pięknie oświetlające salę.
Tekst: Beata Barcikowska  - Kmieć, Sebastian Olszewski