Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

„Nie igraj z diabłem” – nowe widowisko muzyczne z udziałem młodzieży z Malborka

2022-10-05 09:56:13 (ost. akt: 2022-10-11 08:52:10)

Diabeł kusi każdego i ma na to swoje sposoby. Wie, jak w ludziach uruchomić zło – wystarczy podsycać rozterki, wyzwolić kompleksy, uśpić wyrzuty sumienia i obudzić żądze. Raj na ziemi jest przecież na wyciągnięcie ręki! Trzeba być tylko wiecznie młodym, pięknym, zgrabnym, sławnym i bogatym, ale najlepiej, gdyby ta sława i bogactwo spadły z nieba wraz z internetowym fejmem. Jak już rogaty czort przekona swoją ofiarę, że ta może wszystko, podsuwa jej z pozoru niewinny dokumencik, cyrograf, który należy podpisać własną krwią. Uratować może tylko dobra dusza, która nie igra z diabłem i jest od niego sprytniejsza.

Taka historia wydarzyła się w Długich Kabatach, a zostanie przedstawiona w spektaklu pt. „Nie igraj z diabłem” przygotowanym na podstawie sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem”, na który zapraszają Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości oraz 22. Baza Lotnictwa Taktycznego.

Twórcy spektaklu postanowili przypomnieć, że w powodzi różnych pokus konsumpcyjnego modelu życia propagowanego przez medialno-internetową spółkę najlepiej kierować się rozsądkiem i przekonaniem, iż popularność, kariera i tzw. kasa nie są najważniejsze. Zwracając się do młodzieży i starszych odbiorców, robią to w sposób daleki od nachalnego moralizatorstwa. Chociaż konwencja przedstawienia jest komediowa i rozrywkowa, to dotyka ciągle aktualnego problemu egzystencjalnego: mieć czy być?

Wielu z nas ma z pewnością jeszcze w pamięci poprzednie widowisko w reżyserii Marii Seibert „Rock Opera Krzyżacy jr.”, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i spotkało z bardzo dobrym odbiorem. Z niecierpliwością czekamy więc na nowe przedstawienie i nowe wrażenia.

Spektakl uzyskał dofinansowanie z Urzędu Miasta Malborka i Starostwa Powiatowego w Malborku.

Spektakl „Nie igraj z diabłem” na podstawie sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem”

Reżyseria: Grzegorz Pacanowski, Maria Seibert,
Współpraca artystyczna : Agata Kujawa, Tadeusz Seibert, Angelika Lenczewska , Aleksandra Granecka, Adam Lemańczyk

Organizator: Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Malborku
Współorganizatorzy: Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku
Partnerzy: Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku i I Liceum Ogólnokształcące w Malborku

Występują: uzdolniona muzycznie młodzież z Malborka i Powiatu Malborskiego, w tym wokaliści studia "Balbiny", uczniowie I LO w Malborku oraz gościnnie Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury

Premiera sztuki odbędzie się 12.11. 2022r. w Sali 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

informacja organizatora