Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023

2022-10-04 15:11:18 (ost. akt: 2022-10-06 09:49:37)

W piątek 7 października oraz sobotę 8 października odbędą się działania z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W ramach akcji zaplanowano promocję bookcrossingu oraz jazdy testowe na hulajnogach. Program zapowiada się bardzo interesująco zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Pierwszego dnia od godziny 12.00 zapraszamy na bulwar, aby celebrować akcję „Malbork -Tu się czyta.” W Radiu Malbork przez cały dzień będą przeprowadzane wywiady i audycje dotyczące akcji. W sierpniu br. na malborskim bulwarze pojawił się zamykany regał z książkami, który został bardzo dobrze przyjęty przez naszych mieszkańców. Bookcrossing powstał w ramach inicjatywy wypracowanej przez Lokalną Grupę Urbact w ramach projektu „KAIROS - Heritage as Urban regeneration”. To dzięki członkom Lokalnej Grupy Urbact i ich pomysłowi możemy korzystać z specjalnie zaprojektowanego, wspaniale wpisującego się w scenerię bulwarów mebla miejskiego jakim jest regał na Bookcrossing.

Pamiętajmy że, książki można zabrać do domu, przeczytać i oddać, aby inne osoby mogły z nich korzystać. Zbiory można uzupełniać – każdy kto chce podzielić się książką, może ją ustawić na regale.

Natomiast w sobotę w godzinach 11.00 - 14.00 zapraszamy na Plac Kazimierza Jagiellończyka aby wspólnie z firmą TIER wziąć udział w akcji „Jak bezpiecznie jeździć hulajnogą elektryczną ” i za darmo przetestować nowoczesne elektryczne hulajnogi. Będzie to również okazja do rozmowy z ekspertami firmy TIER i zapoznanie się z zasadami bezpiecznego korzystania z tego typu sprzętu.

Zapraszamy!
http://m.82-200.pl/2022/10/orig/europejskie-dni-2022-8618.jpg