Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Jesienne Dni Seniora połączyły pokolenia

2022-10-04 14:47:11 (ost. akt: 2022-10-04 14:48:22)

Piątkowy wieczór (30.09) był z pewnością wielkim świętem Seniorów. Na Sali Klubu 22. BLT odbył się koncert z okazji Jesiennego Dnia Seniora i to właśnie osoby w jesieni wieku byli głównymi wykonawcami i bohaterami imprezy. Niesamowita atmosfera, wspólne śpiewanie, mnóstwo humoru i dobrej energii. Taki właśnie nastrój panował na scenie i na widowni. Pomimo wieku, artyści pokazali młodzieńczy entuzjazm i radość życia. Spotkanie zorganizowała Malborska Rada Seniorów.

Na scenie wystąpiły zespoły „Nutki Radości” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Malborku pod kierunkiem Aleksandra Barana i „Z górki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzona przez Danutę Pozorską oraz Grupa Teatralnej „Zryw” działająca w Klubie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego, którą przygotował Robert Puczka.

Ale przecież muzyka łączy pokolenia, dlatego na scenie nie zabrakło występów dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Malbork” pod kierunkiem Anetty Ciok oraz zespołu wokalnego Folk i Młodzi Żuławiacy z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego Magdaleny Kupińskiej.

Spotkanie było również okazją do przekazania nagród laureatom powiatowego etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej Obywatel-Senior – panom Ryszardowi Obczyńskiemu, Ryszardowi Okoniewskiemu i Januszowi Sobocińskiemu, którzy będą walczyć w finale wojewódzkim olimpiady w kwietniu 2023 r.

Przed koncertem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno kpt. w st. spocz. inż. Henryka Bajduszewskiego, prezesa Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych.