Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Spotkanie z podróżnikiem "Alfabet Madagaskaru" czyli słońce, łapówki i klątwa kameleona

2022-10-03 10:19:30 (ost. akt: 2022-10-03 10:21:20)

Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku zaprasza pasjonatów podróży i wszystkich ciekawych świata na interesujące spotkanie z Michałem Szulimem, dziennikarzem, podróżnikiem, muzykiem i wokalistą zespołu Plateau, autorem trzech zbiorów felietonów podróżniczych, autorem cotygodniowej audycji Miejsce Za Miejscem na antenie Radia Dla Ciebie, twórcą bloga www.MiejsceZaMiejscem, absolwentem dziennikarstwa i socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Pan Michał zwiedził niemalże całą Europę, Azję Południowo-Wschodnią, Madagaskar, Afrykę, Kaukaz, Iran i Bliski Wschód, Amerykę Północną, Amerykę Południową oraz Karaiby, a swoją wiedzą i wrażeniami z licznych podróży dzieli się w trakcie spotkań podróżniczych.

Jest też założycielem i liderem zespołu Plateau, z którym nagrał 6 płyt i zagrał ponad 800 koncertów, autorem tekstów i kompozytorem, pomysłodawcą albumu Projekt Grechuta. Współpracował także z innymi artystami, m.in.: z Renatą Przemyk, Markiem Jackowskim, Martyną Jakubowicz, Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy), Małgorzatą Ostrowską, Magdą Umer, Krzysztofem Kiljańskim.

13 października Michał Szulim zabierze naszych mieszkańców w egzotyczny zakątek świata , jakim jest Madagaskar, czwarta co do wielkości wyspa na świecie i pierwsza w Afryce. Wyspa znana z lemurów i niesamowitej przyrody. Madagaskar to także niedoszła polska kolonia. Swoją opowieść podróżnik uzupełni prezentacją zdjęć, które przybliżą nam klimat tego niesamowitego miejsca.

Zapraszamy na spotkanie w czwartek 13 października na godz. 17 do Mediateki w Szkole Łacińskiej. Wstęp jest wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek z autografem autora.

tekst: Danuta Czop, MBP
http://m.82-200.pl/2022/10/orig/szulim-8607.jpg