Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Uczniowie z malborskich podstawówek po raz kolejny będą mogli wyjechać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”

2022-09-30 14:34:53 (ost. akt: 2022-09-30 14:37:28)
grafika z napisem Poznaj Polskę

grafika z napisem Poznaj Polskę

Miasto Malbork pozyskało informację, że otrzyma dofinansowanie w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Urząd Miasta Malborka będą mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca znajdujące się na mapie Polski.

„Poznaj Polskę” jest to program Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach którego szkoły podstawowe mogą otrzymać dodatkowe środki ułatwiające organizację wycieczek szkolnych. Dyrektor każdej ze szkół miał możliwość złożenia, za pośrednictwem organu prowadzącego, wniosków na dofinansowanie wycieczek zarówno dla klas I-III, jak i klas IV-VIII. Dzięki wycieczkom uczniowie z całej Polski mają możliwość odkrywania bogactwa przyrodniczego, historycznego i kulturalnego naszego kraju.

Na początku września br. ruszył nabór do kolejnej, jesiennej edycji programu. Po raz kolejny Miastu Malbork, dzięki sprawnej współpracy ze szkołami, udało się otrzymać dofinansowanie dla malborskich podstawówek. Wśród szkół, które złożyły wnioski i otrzymały dofinansowanie znalazły się:

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego,
• Szkoła Podstawowa nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców "Kraków",
• Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Unicef,
• Szkoła Podstawowa nr 9 im. Kazimierza Jagiellończyka.

Całkowity koszt realizacji wniosku Miasta Malborka zaplanowano na kwotę 53 500 zł, z czego Miastu przyznano dofinansowanie w wysokości 42 800 zł, a kwota 10 700 zł będzie stanowiła wkład własny organu prowadzącego. Miasto Malbork planuje zapewnienie 20% finansowego wkładu własnego dla wszystkich szkół.

Wycieczki szkolne będą organizowane po podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki, a Burmistrzem Miasta Malborka.