Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

W pogoni za rekinami z Justyną Szumacher

2022-09-30 09:38:22 (ost. akt: 2022-09-30 09:43:17)

28 września br. w ramach Klubu Podróżnika Miejską Bibliotekę Publiczną w Malborku odwiedziła Justyna Szumacher - podróżniczka i pasjonatka nurkowania z rekinami.

Na spotkanie w Mediatece zaproszone zostały klasy IV i V szkół podstawowych z Malborka. Miłośniczka rekinów prezentowała fakty i obalała mity krążące na temat tych pięknych i majestatycznych stworzeń. Uczniowie poznali wiele gatunków rekinich drapieżników, mierzących od kilkudziesięciu centymetrów (rekin foremkowy) do kilkunastu metrów (rekin wielorybi). Dzieci miały możliwość obejrzenia zdjęć i filmików z wypraw pani Justyny oraz do zadania wielu pytań.

Celem podróżniczki było powiększanie świadomości na temat prawdziwych zachowań rekinów oraz zmniejszenie odczuwanego strachu przed nimi. Okazuje się, że dopóki w ich obecności będziemy zachowywać się spokojnie i bez gwałtownych ruchów, nie zainteresują się nami. Marzeniem dzieci stało się pójście śladem naszej pasjonatki. Jakie umiejętności są do tego niezbędne? Otóż musimy dobrze pływać, być doskonale obyci ze sprzętem do nurkowania oraz umieć zapanować nad własnym lękiem.

informacja i zdjęcia: MBP w3 Malborku