Piątek, 9 grudnia 2022. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 oraz II LO na obozie szkoleniowym "EuroWeek"

2017-03-23 14:24:56 (ost. akt: 2017-03-23 18:33:41)

W ostatnim tygodniu młodzież Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku miała okazję uczestniczyć w obozie szkoleniowym „EuroWeek - szkoła liderów”. Jest to projekt mający na celu edukację uczniów poprzez pracę z wolontariuszami z różnych krajów. Projekt EuroWeek jest uznawany przez młodzież i nauczycieli jako jeden z najlepszych i najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce.

Głównym założeniem projektu jest społeczna i językowa edukacja uczniów w kontakcie z wolontariuszami mówiącymi innymi językami, będącymi innego pochodzenie oraz wychowanymi w innej kulturze. Jedyną drogą kontaktu ma być język angielski. Jest to najlepsza kadra, wybrana z tysięcy osób z całego świata, mająca duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Poznaliśmy wolontariuszy z takich krajów jak Filipiny, Etiopia, Azerbejdżan, Meksyk, Łotwa, Indie, Francja czy Armenia. W planie wycieczki, oprócz projektu Euroweek, uczniowie zwiedzili Wrocław.

Projekt „EuroWeek – szkoła liderów” jest świetną inicjatywą, mającą na celu edukację uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów czy szkół ponadgimnazjalnych. Jest to genialny rodzaj szkolenia, gdzie uczniowie nie uczą się teorii, lecz nabywają doświadczenia w praktyce.

nadesłała Emilia Nadolska