środa, 7 grudnia 2022. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Warsztaty uczniów Technikum nr 3 na Uniwersytecie Gdańskim

2022-09-27 09:25:16 (ost. akt: 2022-09-27 09:30:39)

W dniach od 18 do 23 września 2022 roku, sześciu Technikum nr 3 w Malborku kształcących się w zawodach technik programista i technik informatyk Zuzanna Statkiewicz, Tymoteusz Majcher, Jakub Kussowski, Wiktor Wróblewski oraz Błażej Czarnecki i Tymoteusz Fabiański, wzięło udział w Pomorskich Warsztatach Naukowych w ramach projektu „ Zdolni z Pomorza” których organizatorem był Uniwersytet Gdański.

Warsztaty obejmowały między innymi zajęcia w wybranej ścieżce naukowej. Znaczna większość naszych uczniów uczestniczyła w zajęciach matematyczno- programistycznych. Składały się na nie między innymi wykłady o kryptografii, pokazy zastosowań dronów, czy też laboratoria podejmujące tematykę tworzenia gier. Dodatkowo jeden z naszych uczniów uczęszczał na wykłady humanistyczno- historyczne na których poszerzył swoje horyzonty w dziedzinie poezji współczesnej, story- writingu, a także miał okazję poznać fragment historii Ameryki Północnej. Nasi uczniowie mieli okazję skorzystać również z atrakcji dodatkowych takich jak: warsztaty z robotyki, inteligentnych czołgów, wykłady o ciałach niebieskich, zajęć muzealnych w muzeach: Morskim, Solidarności i Narodowym a także udziału w spektaklu w Teatrze Muzycznym pt. „Something Rotten, czyli coś się psuje”. Można przyznać, że grafik zajęć był bardzo szeroki i zróżnicowany, nie było czasu na nudę.

Na sam koniec warto wspomnieć, iż nasi uczniowie mogli zakosztować esencji studenckiego życia, dzięki zapewnionym im mieszkaniom w domu studenckim przy uczelni, gdzie wieczory spędzali we wspólnej kuchni w której odbywało się nocne pieczenie pizzy i zapiekanek.

Myślę, że trafnie podsumował udział w warsztatach jeden z naszych uczniów - Tymoteusz Majcher z klasy 4iP- oto jego wypowiedź:
„Według mnie zajęcia zorganizowane w ramach projektu były przemyślane i trafne dla młodzieży, która jest już jedną nogą między podjęciem pracy, a podjęciem studiów. Wykładowcy prowadząc swoje zajęcia potrafili zainteresować mnie tematami, które jeszcze nie dawno uważałem za nieciekawe. Myślę, iż owe warsztaty były dobrym powtórzeniem- a także rozszerzeniem do nadchodzącej wielkimi krokami matury”.

Opiekun uczniów – nauczycielka matematyki w Technikum nr 3 Marlena Glosa