Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Integracja podczas Dnia Sąsiada

2022-09-26 11:29:23 (ost. akt: 2022-09-26 11:29:14)

Po raz drugi odbył się festyn sąsiedzki, który w tym roku został zorganizowany na zrewitalizowanym podwórku Papy Smerfa.

Jak zapowiadali organizatorzy w programie były między innymi gry i zabawy sprawnościowe dla wszystkich, fotobudka, bańki mydlane, ognisko z kiełbaskami, cuda z papieru, kawiarenek z pysznym ciastem i wiele innych atrakcji. Była to także okazja do zwiedzenia Placówki Wsparcia Dziennego, która także została wyremontowana w ramach projektu rewitalizacyjnego. Placówka prowadzi wsparcie dla dzieci i rodziców w ramach projektu społecznego „Malbork na +, a swoimi działaniami przyciąga mieszkańców i sąsiadów tej części miasta. Wiele wydarzeń i inicjatywy organizowanych przez młodzież i wychowawców sprawiło, że miejsce integruje coraz więcej mieszkańców obszaru rewitalizacji.

Pogoda dopisała, więc i mieszkańcy Malborka chętnie wzięli udział w imprezie. W trakcie festynu można była także oddać swój głos na projekty w Budżecie Obywatelskim i wybrać te najciekawsze.
Tradycją stanie się chyba robienie wspólnego sąsiedzkiego zdjęcia, które i w tym roku zostało wykonane.

Organizatorami Dnia Sąsiada był ZHP Chorągiew Gdańska i MOPS Malbork którzy są współgospodarzami placówki.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za obecność i zapraszamy za rok, bo na pewno taka imprez wejdzie do kalendarza imprez już na stałe.