środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Uczniowie Technikum nr 3 w centrach e-sportowych Warszawy

2022-09-21 15:55:21 (ost. akt: 2022-09-21 15:59:19)

W dniach 15-16 września 2022 r. dwie klasy kształcące się w zawodach technik informatyk i technik programista Technikum nr 3 w Malborku odbyły wycieczkę do Warszawy, której głównym celem był ESPORT SPOT - jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc w Warszawie, gdzie organizowane są profesjonalne turnieje i otwarte dla wszystkich eventy. Często gośćmi są tam różni gracze, streamerzy i influenserzy.

Poniżej relacja uczestników z wyprawy:

Na 20 profesjonalnych stanowiskach komputerowych z dostępem do szerokopasmowego łącza internetowego mogliśmy pograć w ulubione gry takie jak: CS:GO, Valorant, League Of Legends, Fortnite. Niektórzy z nas wcielili się w rolę kierowców wyścigowych na specjalnie przystosowanym do tego stanowisku do simracingu. Mogliśmy pograć na konsolach XBOX w FIFA22, Mortalkombat oraz inne gry. Przetestowaliśmy także okulary VR, które pozwoliły lepiej wczuć się w klimat gier.

Była tam również specjalna strefa Colors of Design z kanapami i fotelami, w której mogliśmy się zrelaksować i obejrzeć sprawozdania ze światowych wydarzeń e-sportowych.
Odwiedziliśmy również Kinguin Esports Performance Center - centrum esportowe w Warszawie.

W ramach takiej wycieczki, oprowadzający nas pan Paweł opowiedział historię Centrum Kinguin, a na powierzchni 2000 m2 obejrzeliśmy piętro treningowe wraz z bootcampami, koszulkami zespołów, które tam trenowały oraz pucharami zdobytymi przez zespoły Teamu Kinguin.

Strefa gracza to kilkadziesiąt profesjonalnych stanowisk gamingowych.

Na piętrze wypoczynkowym zwiedziliśmy część hotelową, gdzie mieszkają profesjonalni zawodnicy espotowi, siłownię i jadalnię.

Podobał nam się również pobyt na piętrze relaksu, gdzie mogliśmy pograć w tenisa stołowego, bilard oraz wypocząć na tarasach oglądając transmisje z wydarzeń esportowych na telewizorach.

Koszt transportu zrealizowano dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 3 Edukacja, Działanie 3.3 Edukacja Zawodowa, Poddziałanie 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej w ramach projektu pn. „Zostań ZAWODOWCEM”.

Zuzanna:
„Na wycieczce podobało mi się wspólne granie ze znajomymi w dowolne gry w ESPORT SPOT. Odwiedziliśmy również Kinguin'a i Centrum Nauki Kopernik.
Bardzo miło spędziłam tam czas w przyjaznym gronie oraz uzyskałam wielu nowych informacji.”

Szymon:
„Wycieczka do Warszawy była jedną z najlepszych na jakich byłem w ostatnich latach. W Kinguinie dowiedzieliśmy się więcej o esporcie i o zawodnikach.
Późniejsza wizyta w ESPORT SPOT również była ciekawa. Wyjazd będę wspominał bardzo pozytywnie.”


Jakub:

„Podobało mi się zwiedzanie Warszawy szczególnie Starego Miasta.
Nocowanie w hotelu też było fajne, zorganizowaliśmy się z klasą i fajnie spędziliśmy czas.”

Dawid:
„Z wycieczki najbardziej podobało mi się granie w Centrum ESPORT SPOT oraz zwiedzanie Centrum Naukowego Kopernik.”

Krzysztof:
„Najbardziej podobały mi się atrakcje w ESPORT SPOT.. Polecamy serdecznie Warszawę.”

Mateusz:
„Podobały mi się atrakcje w Centrum Kopernik i ESPORT SPOT. Polecam te miejsca w Warszawie.”

informacja i zdjęcia: uczniowie klas 4ips i 4ip Technikum nr 3 w Malborku