Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

IV Ogólnopolska Olimpiada Seniorów „Senior Obywatel” – eliminacje powiatowe

2022-09-21 09:34:59 (ost. akt: 2022-09-21 09:37:44)

15 września br. w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej odbyły się eliminacje powiatowe Olimpiady Seniorów. Uczestnicy w ciągu 30 minut musieli odpowiedzieć na 21 pytań. Do wojewódzkiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 3 uczestników z największą liczbą punktów uzyskaną podczas testu - pierwsze miejsce zajął Ryszard Obczyński, który uzyskał 20 pkt, drugie miejsce Pan Ryszard Okoniewski, a trzecie Pan Janusz Sobociński.

Etap wojewódzki odbędzie się w kwietniu 2023 r., natomiast finał ogólnopolski w czerwcu lub lipcu 2023 r. Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do Brukseli.

Celem Olimpiady jest zwiększenie wiedzy seniorów na temat postanowień Konstytucji RP i innych aktów prawnych regulujących prawa obywatelskie, zwiększenie aktywności obywatelskiej seniorów, ich wiedzy z zakresu politologii i wiedzy o społeczeństwie, inspiracja seniorów do samokształcenia i zainteresowania się naukami społecznymi oraz nabycie dobrych praktyk w organizowaniu życia społecznego w swoim środowisku.

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Barbary Średniawy, przy współpracy z Telewizją Senioralną. Patronat honorowy nad Olimpiadą sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Olimpiada jest współfinansowana ze środków Województwa Pomorskiego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie.