Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Integracja klas pierwszych w malborskiej Sienkiewiczówce

2022-09-19 12:00:00 (ost. akt: 2022-09-20 15:26:05)

W dniach 12-13 września uczniowie klas pierwszych I LO wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Sztutowie.

Po raz pierwszy odbył się on w ośrodku "Promyk", które okazało się doskonałym miejscem na wiele aktywności. Harmonogram wyjazdu był tak zaplanowany, by wystarczyło czasu na zabawę i śmiech, rozmowy o emocjach, współpracę oraz wspólne chwile. Uczniowie uczestniczyli nie tylko w zajęciach ze szkolnymi specjalistami, ale także z panią Izą Łukasiewicz, szkolnym doradcą zawodowym, która przekonywała do zaangażowania się w szkolne inicjatywy, by w ten sposób „odkrywać siebie”.

Z kolei pani Magda Adamska wprowadziła młodzież w świat idei wolontariatu.
Był to czas poznawania siebie nawzajem, w czasie którego nie zabrakło śpiewu, spacerów, gier terenowych, czy wspólnego ogniska. Wyjazd zwieńczyła prezentacja artystyczna klas. Należy podkreślić, iż wyjazdy integracyjne klas pierwszych w pierwszej połowie września mają swoją długą tradycję w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Cieszymy się, że wróciły (po pandemii Covid-19) do swej pierwotnej formy.

Marta Matylewska -Stec szkolny pedagog