Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Wojewódzkie Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Malborku

2022-09-16 16:55:10 (ost. akt: 2022-09-16 16:59:55)

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku zapraszam na uroczyste Wojewódzkie Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, które odbędą się w Malborku w poniedziałek 19 września 2022 r.

O godz. 10.00 przed Pomnikiem Celników Polskich Malbork-Kałdowo nastąpi uroczyste złożenie kwiatów przez przedstawicieli pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, które zainicjują Wojewódzkie Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

Następnie uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 Mszą świętą w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela.Główna część obchodów odbędzie się na Dziedzińcu Zamku Średniego. Uczestniczyć w niej będzie Kompania Honorowa Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, poczty sztandarowe służb mundurowych z województwa pomorskiego oraz Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Po Mszy świętej nastąpi przemarsz uczestników na teren Muzeum Zamkowego, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się oficjalna część obchodów, w trakcie której nastąpi między innymi wręczenie odznaczeń oraz awansów.

Zaplanowano również dodatkowe atrakcje dla mieszkańców. Na specjalnie przygotowanych stoiskach od godz. 10:00 do godz. 14:00 zaprezentowane zostaną informacje i ciekawostki związane z działalnością Krajowej Administracji Skarbowej:
• Stoisko „Dział laboratorium", zaprezentuje eksperymenty, zabawy i konkursy dla każdej grupy wiekowej w tym dla najmłodszych,
• w namiocie „Centrum Krajowe RTG" pokażemy zdjęcia z kontroli urządzeń do wykrywania przemycanych towarów,
• w namiocie „CITES/Bezpieczeństwo Produktów" zaprezentowane zostaną zatrzymane okazy i wyroby z gatunków zagrożonych wyginięciem,
• w namiocie „Poznaj KAS" dowiesz się miedzy innymi: dlaczego warto pracować w Krajowej Administracji Skarbowej, jak prawidłowo rozliczyć się z fiskusem oraz o czym trzeba pamiętać przekraczając granicę.

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku zaprasza do udziału w uroczystościach dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Jednocześnie informujemy o utrudnieniach w tym dniu w ruchu na trasie przemarszu od kościoła pw. św. Jana Chrzciciela wzdłuż alei Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Starościńską na teren Muzeum Zamkowego w godzinach 11:35-11:55.

informacja: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku