Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Dzień Sąsiada po raz drugi

2022-09-15 13:45:03 (ost. akt: 2022-09-15 13:45:13)

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Malborka na Dzień Sąsiada, który odbędzie się 24 września od godz.11.00 do 15.00 na Skwerze Papy Smerfa na ul. Sienkiewicza 43 przy Placówce Wsparcia Dziennego.

W programie między innymi gry i zabawy sprawnościowe dla wszystkich, fotobudka, bańki mydlane, ognisko z kiełbaskami, cuda z papieru i wiele innych atrakcji. W kawiarence, przy dobrej kawie będzie można porozmawiać z sąsiadami, a w punkcie informacyjnym o funduszach europejskich dowiedzieć się wszystkiego o projekcie rewitalizacyjnym” Malbork na +”.

O godz. 13.00 zapraszamy na wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, a na zakończenie koncert Załogi Szklanego Jasia- laureata II nagrody w konkursie szantowym.

-To drugie takie sąsiedzkie spotkanie na obszarze rewitalizacji. Ponieważ rok temu cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem chcieliśmy zaprosić mieszkańców ponowie- mówi Anna Olkowska-Jacyno, koordynator procesu rewitalizacji. Zmieniło się tylko miejsce. Rok temu integrowaliśmy się na Placu 3 Maja. W tym roku festyn odbędzie się w zrewitalizowanym podwórku w ramach projektu „Malbork na + - rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka”. Będzie to także okazja do zwiedzenia Placówki Wsparcia Dziennego, która także została wyremontowana w ramach projektu rewitalizacyjnego.

Dziś placówka jest oddana dla dzieci i ich rodziców i realizuje wsparcie dla rodzin z obszaru rewitalizacji, a także przyciąga mieszkańców i sąsiadów tej części miasta.
Partnerem Społecznym i organizatorem Dnia Sąsiada jest ZHP Chorągiew Gdańska, który wykorzystując swoje ponad 100 letnie doświadczenie jest gospodarzem tego obiektu.

Placówka i podwórka w tym kwartale ulic pierwsze stały się wzorem przemian nie tylko wizerunkowych, ale i mentalności mieszkańców. Często wydarzenia i inicjatywy organizowane przez młodzież i wychowawców sprawiały, że miejsce przyciągało i integrowało coraz więcej mieszkańców obszaru rewitalizacji. Wszystkie inicjatywy i imprezy sprawiły, że miejsce zostało nazwane „Fabryką Cudów”, a mieszkańcom trudno wyobrazić sobie dziś tą przestrzeń bez placówki.

http://m.82-200.pl/2022/09/orig/20220915-082047-8561.jpg