Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nagrody Malborskiego Mistrza Biznesu 2021 wręczone

2022-09-13 09:34:28 (ost. akt: 2022-09-16 13:35:51)

Autor zdjęcia: Artistic Media Rafał Konefał

9 września 2022 r. podczas uroczystej Gali „Malborski Mistrz Biznesu 2021” w Przyziemiu Karwanu Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Wójt Gminy Malborka Marcin Kwiatkowski, przewodnicząca Kapituły Konkursu Patrycja Kozłowska oraz Przewodniczący Rady Gospodarczej Jarosław Filipczak już po raz siódmy wyróżnili malborskich przedsiębiorców. Każdy uczestnik otrzymał podziękowania, a laureaci poszczególnych kategorii oraz nagród dodatkowych – statuetki.


Galę rozpoczęto odegraniem hejnału przez pana Andrzeja Pałkę.

Nagroda Malborski Mistrz Biznesu jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swojej działalności zawodowej i społecznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Miasta i Gminy Malbork, wybitnie przyczyniły się do promocji i rozwoju Malborka lub swoim działaniem niosły pomoc i wsparcie społeczności lokalnej. Celem konkursu jest popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju i społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz nagradzanie i promowanie firm/osób stosujących dobre praktyki biznesowe. Tytuł Malborski Mistrz Biznesu jest gospodarczym symbolem miasta i gminy Malbork a w tym dniu symbolem Święta Przedsiębiorców.

W 2022 roku skład Kapituły Konkursu został powiększony o laureatów konkursu MMB 2020 r. i grono 20 osób wybrało zwycięzców w pięciu kategoriach oraz przyznało dwie nagrody specjalne oraz trzy nagrody dodatkowe MMB 2021.

W kategorii Debiut Roku 2021 nominowani zostali:.
Klinika Badyle i Tyle – Paulina Hnat, Fundacja AS –Centrum Rozwoju Dzieci Tomasz Wysocki , Fundacja Ciekawa Monika Jaworska – Tomaszkiewicz, Pink Factory – Marta Koźbiał, Wind -Dam – Filip Piórkowski.
Laureatem została firma: Pink Factory – Marta Koźbiał.

W kategorii Mecenat Roku 2021 nominowani zostali:
LEIER POLSKA S.A. ZAKŁAD MALBORK , P.B.R.„PRZYSZŁOŚĆ” Piotr Wysocki.
Laureatem została firma: LEIER POLSKA S.A. ZAKŁAD MALBORK.

W kategorii Inwestor Roku 2021 nominowani zostali:
„PRINO PLAST ” Sp. z o.o. J.V. HOTEL MALBORK ****, „CENTREX” Patryk Wdowicz i Wspólnik S.J., „Em - Alu” Sp. z o.o. , INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA lek. stom. Robert Karamon
Laureatami zostały firmy: „PRINO PLAST ” Sp. z o.o. J.V. HOTEL MALBORK **** oraz „Em - Alu” Sp. z o.o.

W kategorii Sukcesja Roku 2021 nominowani zostali:
ROYAL MW Sp. z o.o. Spółka Komandytowa – Paweł Kuzikowski i to ta firma otrzymała statuetkę. Ponieważ jest to sukcesja, druga statuetka trafiła również do firmy ROYAL Małgorzaty Kuzikowskiej oraz Witolda Kuzikowskiego, rodziców Pawła Kuzikowskiego, którzy przekazali firmę synowi.

W kategorii Fachowiec Roku 2021 nominowani zostali:

1. Anna Błaszak, „DIETANA” PORADNICTWO DIETETYCZNE”
2. Danuta Chanas , ZAKŁAD USŁUGOWY „ KRAWIECTWO”
3. Beata Grudziecka, „CERAMIKA MALBORSKA”
4 Paulina. Hnat , KWIACIARNIA „BADYLE I TYLE”
5. Bogdan Mąder, „ODDZIAŁ PRZEWODNICKI PTTK MALBOR”
6. Dominika Poprzeczka, „KLINIKA WŁOSA by DOMINIKA POPRZECZKA ”
7. Piotr Stanowicki, „STANEK ELEKTROMECHANIKA POJAZDOWA”
8. Anna Sturlis, „DENTYSTA MALBORK – STOMATOLOGIA STURLIS”
9. Ludmiła Szewczyk, „FOREVER NAILS”
10. Edyta Zielińska, „CHOCOLATE MALBORK”

Laureatem tej kategorii został: „Bogdan Mąder, „ODDZIAŁ PRZEWODNICKI PTTK MALBORK”

W kategorii Firma Roku 2021 nominowani zostali:
SUNPARADISE Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MALNAFT Sp. z o.o.
Laureatem tej kategorii została firm:
SUNPARADISE Sp. z o.o.,
która otrzymała dodatkową nagrodę rzeczową w postaci roweru miejskiego ufundowanego przez Przedsiębiorstwo „Klaudex” - Jarosław Folta.

Wylosowano także dla uczestników konkursu rower miejski marki Folta ufundowany przez LEIER POLSKA S.A. Zakład Malbork

Kapituła przyznała dwie nagrody specjalne dla: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego za dofinansowanie malborskiego projektu rewitalizacyjnego z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 14 mln oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. za wspieranie działań samorządu malborskiego w zakresie rozwoju gospodarczego oraz bezpośrednie zaangażowanie się w pomoc przy przygotowaniu stosownej dokumentacji pozwalającej na ubieganie się o zwolnienie z podatku dochodowego dla malborskich przedsiębiorców.

Kapituła przyznała także trzy nagrody dodatkowe za całokształt działalności i podnoszenie z roku na rok atrakcyjności gospodarczej miasta Malborka. Nagrody otrzymały:

Centrum Edukacji Zawodowej, dawny Zespół Szkół Technicznych, od 20 lat to samodzielna jednostka.

Akademia Nauczania prowadzona przez PPH „Rarytas” J. i R. Markowscy sp. j., która zrealizowała projekty za ponad 40 mln zł, wspierając mieszkańców malborka
w tworzeniu własnych działalności gospodarczych.

Brapol Reklama Poligrafia – Janusz Politowski - za 33 lata na rynku w wykonywaniu usług poligraficznych dla Malborka oraz naszego regionu oraz wieloletnią współpracę z Muzeum Zamkowym w Malborku i realizację projektów identyfikacji wizualnej, wystaw oraz innych wydarzeń organizowanych przez Muzeum.

Atrakcją tegorocznej gali był Zespołu Pieśni i Tańca „Malbork” działającego w Klubie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego pod kierunkiem Anetty Ciok oraz Bursztynki z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, które wraz z instruktor Celiną Pacanowską przebrane za złote Hermesy witały gości.

Współorganizatorzy konkursu MMB 2021:
Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Malborku
Partnerzy Konkursu MMB 2021:
Pracodawcy Pomorza, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Patronat medialny Konkursu MMB 2021:

Radio Malbork, „Ekspress Biznesu” „Dziennik Bałtycki”, „Gazeta Malborska”, Portal na Plus, Gazeta Obywatelska, Codzienna Gazeta Internetowa 82-200.pl,

Tegoroczna gala została wsparta przez 38 sponsorów, lokalnych firm, w tym firm tworzących Radę Gospodarczą przy Burmistrzu Miasta Malborka.

zdjęcia: Artistic Media Rafał Konefał

http://m.82-200.pl/2022/09/orig/sponsorzy-8554.jpg