Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Alicja Krauze na krajowym czempionacie w Warszawie

2017-03-23 12:10:32 (ost. akt: 2017-03-23 12:12:33)

Autor zdjęcia: swimportal.pl

Długo trzeba było czekać, aż rywalizacja w Grand Prix ponownie zawita do Warszawy. Po siedmiu latach rywalizacja cyklu Grand Prix wróciła do Warszawy. W miniony weekend krajowa czołówka walczyła w naszej stolicy o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej największego cyklu pływackich zawodów w Polsce. Tym razem olimpijska pływalnia Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gościła 478 zawodników z 83 klubów z całej Polski. W doborowej stawce najlepszych pływaków w Polsce, obok Radka Kawęckiego i Aleksandry Urbańczyk, na słupkach warszawskiej pływalni stanęła też najlepsza malborska pływaczka, Alicja Krauze.

Startująca w Warszawie w niespełna tydzień po Zimowych Mistrzostwach Polski, mimo zmęczenia spisała się bardzo dobrze. W klasyfikacji najlepszych kraulistek na 158 zawodniczek nasza pływaczka uplasowała się na 38 miejscu. Na ten bardzo dobry wynik złożyły się cztery starty Alicji, wszystkie w stylu dowolnym. Tradycyjnie nieco słabiej spisała się na krótszych dystansach. Na 200m stylem dowolnym, czasem 2:17,32s wywalczyła 562pkt FINA i zajęła 42 miejsce w klasyfikacji open na 86 startujących zawodniczek. W swoim roczniku zajęła miejsce 9. Na dystansie o połowę krótszym, z czasem 1:02,90s zajęła 38 miejsce na 92 startujące zawodniczki (była też 5 w klasyfikacji 16-latek) oraz zdobyła 567pkt FINA. Dłuższe dystanse będące domeną naszej pływaczki dały jej znacznie więcej powodów do satysfakcji. Na najdłuższym juniorskim dystansie dla kobiet, 800m stylem dowolnym, Ala inkasując już 611pkt FINA za czas 9:34,19s, zajęła 12 lokatę open (na 35 sklasyfikowanych zawodniczek), zaś w swojej kategorii wiekowej była 2. Najlepszą szesnastolatką z kolei była na dystansie 400m kraulem. Pokonała ten wymagający dystans bardzo dobrym czasie 4:39,41s pozostawiając w polu utytułowane rywalki. Szczególne powody do radości miała z powodu pokonania zawodniczki z Lublina, która na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski uzyskując czas o 0,01s lepszy niż nasza pływaczka, zabrała jej brąz na 800m stylem dowolnym. Ala w tej konkurencji zajęła też najlepszą lokatę open w warszawskim Grand Prix, była bowiem 11 na 50 startujących zawodniczek.

Warszawskie Grand Prix było dla Ali trzecim startem w bieżącym sezonie. Przed nią już ostatnie zawody największego cyklu pływackiego w naszym kraju. Za dwa tygodnie wyjeżdża do odległego Lublina by tam sfinalizować swój udział w zawodach Grand Prix. W międzyczasie nasza zapracowana pływaczka weźmie także udział w II rundzie pływackiej ligi naszego województwa, a potem będziemy trzymać kciuki za jej jak najlepsze wyniki testów gimnazjalnych.

Informacje: MAL WOPR Malbork, fot:swimportal.pl