Sobota, 26 listopada 2022. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego na Targach Edukacyjnych na Uniwersytecie Gdański.

2017-03-23 11:46:34 (ost. akt: 2017-03-23 12:00:22)

20 marca 2017r., uczniowie klasy 3d o profilu biomedycznym II LO w Malborku z wychowawcą p. E.Zygadlińską wzięli udział w Targach Edukacyjnych na Uniwersytecie Gdańskim.

Młodzież mogła uzyskać informacje na temat interesujących ich kierunków, porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, warunkach studiowania, perspektywach zatrudnienia. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady egzaminatorów z OKE Gdańsk, które przybliżały ideę matury 2017r. Dodatkowo, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej z chemii „Laboratorium bez tajemnic”, uczniowie wzięli udział w warsztatach kryminalistycznych. Młodzież została zapoznana z różnymi technikami kryminalistyki, dowiedziała się na czym polega zastosowanie czterech podstawowych dziedzin kryminalistyki: taktyki, techniki, strategii i metodyki kryminalistycznej oraz zgłębili tajniki informatyki śledczej.

Udział w Targach Edukacyjnych pozwolił nie tylko poszerzyć wiedzę, ale przede wszystkim lepiej przygotować uczniów do dalszego kształcenia poprzez poznawanie różnych dziedzin nauki związanych z planowanymi studiami wyższymi.

nauczyciel chemii w II LO w Malborku p. Emilia Zygadlińska