Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Uczniowie Gimnazjum nr 1 odwiedzili Wielką Brytanię

2017-03-22 14:41:22 (ost. akt: 2017-03-22 14:50:54)

Nowoczesna szkoła powinna przede wszystkim rozwijać kompetencje miękkie. Łatwiej to realizować na atrakcyjnych wyjazdach niż podczas tradycyjnych lekcji w murach szkolnych. Takim atrakcyjnym wyjazdem spełniającym wszystkie oczekiwania są Warsztaty Językowe. Wartość ich to nie tylko ćwiczenia językowe, to sposób realizacji tych ćwiczeń oraz całego wyjazdu w oparciu o metodę NIESTANDARDOWA NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

Z takiej oferty skorzystali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Malborku, którzy po raz kolejny odwiedzili stolicę Wielkiej Brytanii.

Uczniowie zwiedzali miasto i jego największe atrakcje takie jak The Shakespeare's Globe, Galeria Tate Modern, Millenium Bridge, The Monument, Tower Bridge, Tower of London, St. Paul's Cathedral, Big Ben'a, Parku Św. Jakuba, Pałacu Buckingham. Młodzież miała okazję do zwiedzenia Muzeum Historii Naturalnej Muzeum Nauki, Muzeum Brytyjskiego czy Galerii Narodowej gdzie pilot wprowadził w problematykę a uczniowie sami docierali do właściwych informacji, co wymuszało praktyczne użycie języka. Wizycie towarzyszyły również zakupy na Oxford Street, spacer po Regent Street, Piccadilly Circus, zakupy w M&M's World, przejazd słynną kolejką bezzałogową DLR oraz wizyta w Muzeum Figur Woskowych. Nie zabrakło rejsu statkiem po Tamizie i podziwiania widoków z London Eye. Atrakcji było wiele i uczniowie pełni wrażeń wrócili do domu.

Nadesłała A. Gucwa