Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Poszukiwani Wolontariusze do akcji „Szlachetna Paczka”

2022-08-08 11:29:15 (ost. akt: 2022-08-08 14:17:31)

Wśród nas żyją osoby w potrzebie, o których nikt nie wie. Zadaniem Szlachetnej Paczki jest nie tylko zbiórka i przekazanie darów ale również znajdywanie rodzin bądź osób samotnych, którym należy pomóc. Udaje się to dzięki ciężkiej pracy Wolontariuszy, którzy poprzez swoje zaangażowanie realnie wpływają na życie konkretnych osób, są inspiracją dla innych i uruchamiają społeczną zmianę w swoim otoczeniu. Bez Wolontariuszy nie byłoby Szlachetnej Paczki, to dzięki Nim można dotrzeć bezpośrednio do osób żyjących w biedzie.

W całej Polsce potrzebnych jest ok. 11 tysięcy Wolontariuszy. Zachęcamy do udziału w tej szczytnej akcji i zgłaszania chęci zostania Wolontariuszem na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/?utm_source=(direct)&utm_medium=(none)&utm_campaign=superw2022

Pomaganie daje radość, satysfakcję, poczucie spełnienia. Dzięki Wolontariuszom dzieją się piękne, wzruszające historie, jak ludzie odzyskują nadzieję i wiarę w innych. To wzmacnia, daje pozytywnego powera. Przy okazji można nawiązać wartościowe znajomości z osobami ze swojej okolicy, którym nie jest wszystko jedno. Wolontariusze współtworzą społeczność sprawczych ludzi, nawiązują nowe relacje osobiste i zawodowe.

Czym zajmują się Wolontariusze?

Wolontariusz_ka odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Współpracuje z Darczyńcą - kiedy Darczyńca decyduje się na przygotowanie paczki – wspiera radą. Następnie koordynuje dostarczenie paczki - w czasie grudniowego „Weekendu Cudów” przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga dostarczyć ją Rodzinie, którą ma pod opieką. W kolejnych tygodniach wspiera Rodzinę w usamodzielnieniu się.

informacja: https://www.szlachetnapaczka.pl/