Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Młodzież z projektów partnerskich Erasmus+ odwiedziła burmistrza

2022-08-05 12:53:56 (ost. akt: 2022-08-05 12:57:05)

W lipcu dwie grupy młodzieży z Malborka odwiedziły trzy miasta partnerskie w ramach projektów Erasmus+, w których nasze miasto było partnerem. W piątek (5.08) odwiedzili oni burmistrza Marka Charzewskiego. Goście opowiedzieli o swoich wrażeniach, zdobytym doświadczeniu, miejscach, które zobaczyli i o nowych przyjaźniach.

Pierwsza wizyta miała miejsce od 3 do 11 lipca br. w Monheim nad Renem w Niemczech, gdzie 50 radnych z Młodzieżowych Rad Miast w Monheim, Malborku, Bourg-la-Reine (Francja), Delitzsch (Niemcy), Tirat Carmel (Izrael) wzięło udział w Szczycie Młodzieżowym pod hasłem “Miasto przyszłości”. Opiekunami grupy byli nauczycielka SP nr 8 Małgorzata Czajkowska oraz radny Młodzieżowej Rady Miasta Malborka Jakub Rzoska.

Druga grupa odwiedziła aż dwa miasta podczas jednego wyjazdu (16-22.08) - Margny-lès-Compiègne we Francji i Kilkenny w Irlandii. Pobyt miał na celu nawiązanie nowych kontaktów, zacieśnienie współpracy pomiędzy młodzieżą i zapoznanie z charakterystyką i mentalnością poszczególnych krajów. Wizyta uświadomiła uczestnikom, że pomimo tego, że się różnimy na wielu płaszczyznach, tak naprawdę młodzi ludzie mają podobne problemy, podobne radości i podobne marzenia. Opiekunkami grupy były nauczycielki SP nr 8 - Małgorzata Czajkowska i Magdalena Więckiewicz.