Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Konkurs dla najaktywniejszych Spacerowiczów po Wielbarku

2022-08-01 11:58:37 (ost. akt: 2022-08-01 12:02:27)

W sobotę 30 lipca br. odbył się trzeci z kolei spacer z przewodnikiem, który poprowadziła przewodniczka PTTK Jadwiga Chylińska. Wzięło w nim udział ponad 40 osób, w tym kilka rodzin. Tym razem miłośnicy historii Malborka spacerowali przez Wielbark. Impreza dofinansowana jest ze środków Urzędu Miasta Malborka.

Tradycyjnie już po każdym spacerze organizator – Odział Przewodnicki PTTK Malbork - przeprowadza konkurs wiedzy o przedstawionej dzielnicy. Poniżej podajemy pytania dotyczące sobotniego spaceru „Wielbark – historia krajobrazem pisana":

Pytanie nr 1.
Jakie okoliczności wpłynęły na budowę Twierdzy Malbork? W jakich latach ona powstała?
Pytanie nr 2.
Jakie okoliczności spowodowały poprawę trudnych warunków bytowania jeńców Stalagu XXB i kiedy to nastąpiło?

Na odpowiedzi czekamy do godz. 24:00 dnia 12 sierpnia 2022 r.

Przypominamy Regulamin Konkursu

Konkurs przeznaczony jest dla osób uczestniczących w „Spacerach z Przewodnikiem". W każdy wtorek po danym spacerze na stronie www.82-200.pl zostaną ogłoszone 2 pytania dotyczące odbytego spaceru. Odpowiedzi na pytania należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz numerem Spacerownika a następnie przesyłać na adres poczty elektronicznej: prezes@malbork.pttk.pl

W losowaniu nagród wezmą udział osoby, które odpowiedzą prawidłowo na największą liczbę pytań konkursowych i wykażą się udziałem min. w 3 spacerach. Potwierdzeniem udziału w Spacerach jest „Spacerownik" z potwierdzeniami obecności.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 5 września br. na stronie www.82-200.pl oraz www.facebook.com/MalborkPTTK a wręczenie nagród i podsumowanie „Spacerów" odbędzie w dn. 10 września 2022 r. o godz. 11:00 w Wieży Ciśnień na pl. Słowiańskim.