Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Neutralne klimatycznie e-hulajnogi TIER wjeżdżają do Malborka

2022-07-20 11:48:41 (ost. akt: 2022-07-20 11:50:23)

E-hulajnogi TIER, globalnego lidera mikromobilności, pojawiły się 19 lipca na ulicach Malborka, oferując zupełnie nową jakość podróżowania dla miłośników zrównoważonego transportu. W Malborku, jak w każdej innej lokalizacji, w której pojawia się operator, firma przypomina o zasadach bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Dla mieszkańców Malborka TIER udostępnia aż 150 pojazdów.

„Bardzo się cieszę, że rozszerzamy naszą działalność o kolejne, polskie miasto. Wpisując się w założenia Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Malbork, chcemy promować rozwój mikromobilności, zachęcając do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne. Nasze pojazdy nie emitują spalin, co wpływa na lepszą jakość powietrza dla lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Malborka oraz turyści odwiedzający to niezwykle malownicze miasto o długoletniej historii, pokochają przejazdy e-hulajnogami TIER” – komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność
W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła 100% neutralność klimatyczną. Ten ambitny cel udało się uzyskać dzięki szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłemu dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją działając we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, którzy, np. zajmują się sadzeniem drzew w miastach. Firma maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też poprzez regularne naprawy i przywracanie pojazdów do ponownego użytkowania.

E-hulajnogi premium
TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, pozwalającego użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia najlepsze doświadczenia z użytkowania poprzez wyjątkową konstrukcję: szeroką podstawę, duże koła, podwójny amortyzator oraz hamulce i wygodny uchwyt na telefon, dzięki któremu można nie tylko łatwo skorzystać z podglądu mapy, lecz również podładować swój smartfon. Dzięki bezkompromisowej misji zmiany mobilności na dobre, przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu 3 lat pojawił się już w ponad 240 miastach w 22 krajach.

Bezpieczeństwo jako priorytet
Od czasu debiutu w Polsce w kwietniu 2021 roku, TIER podejmuje zdecydowane i przełomowe przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dotyczy to nie tylko użytkowników e hulajnóg i innych uczestników ruchu, lecz także postrzegania branży przez opinię publiczną. Operator nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. TIER przypomina też o szacunku dla innych uczestników ruchu. Podjęte działania znacząco poprawiają jakość korzystania z mobilności współdzielonej, co widać każdego dnia na ulicach polskich miast.

Działania edukacyjne, w tym najnowsza kampania „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź TIER” i warsztaty bezpiecznej jazdy to przykłady wybranych działań marki, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów.
http://m.82-200.pl/2022/07/orig/tier-2-8437.jpg
Pomyśl, zanim zostawisz
Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowany odpowiednio pojazd powinien „przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu. Należy pamiętać, że zakazy parkowania, oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.

Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Ponadto, użytkownicy mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych, darmowych odblokowań w cenie 9,99 zł.
http://m.82-200.pl/2022/07/orig/tier-3-8438.jpg