Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Z naszymi talentami witamy "Wiosnę"

2017-03-22 09:51:14 (ost. akt: 2017-03-22 09:54:07)

W Szkole Podstawowej nr 9 radośnie przywitano ,,Wiosnę’’, która tego dnia ( 21 marzec ) obudziła się z zimowego snu. Obchody pierwszego dnia wiosny w ,,dziewiątce’’ posiadały dwa słoneczne oblicza. I tak klasy najmłodsze ( 0 - III ) wybrały się na wiosenny przemarsz ulicami miasta Malborka, z ,,Marzanną’’. Klasy starsze ( IV – VI ) zaś powitały nową, cieplejszą porę roku imprezą pt. ,,Mój Talent’’. Była to już nasza VIII edycja tym razem zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z panią Ewą Lemańczyk i panem Łukaszem Rosiak – odpowiedzialnym za sferę muzyczną.

W ten wyjątkowy ciepły dzień, każdy chętny uczeń, (bądź uczniowie) z klas IV - VI mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne, akrobatyczne bądź inne przed całą naszą społecznością szkolną, która licznie zajęła krzesełka pod sceną na holu szkolnym.

Do rywalizacji w tym roku zgłosiło się wielu ochotników ze wszystkich klas, którzy zaprezentowali swoje talenty w różnych kategoriach począwszy od recytacji wiersza, poprzez śpiew, grę na instrumencie- gitarze, klawiszach, flecie, po taniec, wyklejanki, sztuczki z kostką Rubika i inne.

Występy oceniała szanowna komisja w składzie której zasiedli nauczyciele: pan dyrektor Paweł Guzow, pani Marzena Kratewicz oraz pani Jolanta Rodziewicz-Klawińska. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali konferansjerzy – Gabrysia Jarema, Kacper Musiałowski, Michalina Duda.

Komisja, po zakończeniu przeglądu, miała nie lada wyzwanie, aby wyłonić troje najlepszych z najlepszych naszych talentów. Publiczność zaś doceniła talent i odwagę uczestników gromkimi oklaskami. Zwyciężczynią została wybrana Michalina Duda, która za recytację wiersza własnego autorstwa, otrzymała nagrodę ,,Złoty puchar’’ i dyplom. Kolejnym talentem ogłoszono Oliwię Drylę za ekspresyjne wykonanie utworu wokalnego. Oliwia także otrzymała puchar, nieco mniejszy z pięknym dyplomem. Trzecim talentem okazał się duet taneczny – Karolina Grzybek i Marcin Gołombiewski, którzy fenomenalnie zatańczyli polski taniec narodowy- Kujawiaka. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni – odebrali z rąk pana dyrektora dyplomy.
Wszystkim uczestnikom i laureatom ,,Mojego Talentu’’ - gratulujemy !

Tekst i fot. A.Liszewski