Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Gimnazjaliści w „mundurówce”

2017-03-21 15:00:08 (ost. akt: 2017-03-21 15:01:10)

Uczniowie gimnazjów powiatu malborskiego od kilku tygodni odwiedzają Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Ten pierwszy szkolny „spacer”, podczas którego poznają oni największą placówkę oświatową w Malborku, może być propozycją wartą rozważenia w kontekście wyboru dalszej drogi kształcenia przez uczniów trzecich klas gimnazjalnych.

Uczniowie poznają ofertę edukacyjną szkoły obejmującą naukę w liceum ogólnokształcącym, technikach o różnych profilach oraz w szkole zawodowej umożliwiającej zdobycie wielu umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Dużym zainteresowaniem cieszą się poszczególne pracownie od gastronomicznej, elektronicznej poprzez fryzjerską aż do warsztatu lotniczego. Tam można nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć maszyny oraz usiąść w kokpicie samolotu szkoleniowego Iskra, który służy do prowadzenia zajęć z zakresu awioniki. Tutaj zdobywają wiedzę i umiejętności przyszli technicy samolotowi. Praktyki zawodowe odbywają w zakładach lotniczych w Bydgoszczy.

­– Dziewczęta też mogą się kształcić na technika awionika – opowiada nauczyciel zawodu, Bogdan Różycki. – Na dzisiaj większość to chłopcy, ale mamy też jedną uczennicę, więc nie jest to zajęcie zarezerwowane tylko dla mężczyzn. A ciekawa praca w przyszłości może dać sporą satysfakcję.
/pp/

http://m.82-200.pl/2017/03/orig/2-gimnazjalisci-w-mundurowce-804.jpg