Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Balbiny nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open

2022-07-04 13:51:02 (ost. akt: 2022-07-04 14:11:52)

W minionym tygodniu (27.06-3.07) już po raz dziewiąty Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni we współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych zorganizował „Międzynarodowy Festiwal Piosenki Gdynia Open” dla utalentowanych solistów oraz zespołów wokalnych. Udział w nim wzięły również zespoły z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji: Balbinki I (kategoria 13-17 lat), Balbinki II (kategoria 18+) oraz duet Jan Gostumski i Robert Puczka, którzy reprezentowali jednocześnie I LO w Malborku. Wszystkich wykonawców przygotowała Maria Seibert.

Wyniki konkursu zostały przedstawione podczas wczorajszego koncertu w „Muszli Koncertowej” na Placu Grunwaldzkim w Gdyni, na którym nie zabrakło żadnej grupy z Malborka. Pierwsze miejsce w swojej kategorii z medley'em utworów Abby zdobyły najmłodsze Balbinki I, drugie miejsce powędrowało do starszego składu – Balbinki II, które zaśpiewały medley utworów Jacksona, natomiast duet chłopców z piosenką "Na ryby" otrzymał nagrodę specjalną „Osobowość Festiwalowa”. Warto dodać, że Maria Seibert przygotowała do przesłuchań także zespół Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury, który zdobył również wysokie II miejsce. Uczestników oceniało Jury, w skład którego weszli między innymi Kasia Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny, a przewodniczącym był Jerzy Petersburski Jr - pianista, kompozytor, satyryk, prowadzący i autor wielu programów telewizyjnych.

Wygrana będzie z pewnością motywacją do dalszej pracy i zabawy muzyką. Zespoły Marii Seibert przyzwyczaiły nas już do wysokiego poziomu wykonań, wspaniałych koncertów i widowisk. Czekamy na kolejne występy i kolejne sukcesy.

zdjęcia i informacja: studio wokalne Balbiny