Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Joannici odwiedzili nowy Skwer im. Zakonu Joannitów

2022-07-04 12:23:51 (ost. akt: 2022-07-04 14:13:28)

W poniedziałek, 4 lipca br. z wizytą do Malborka przyjechał dr Christian Meyl, Joannita i Honorowy Obywatel Miasta Malborka. Towarzyszyli mu żona Sigrid, przyjaciele małżeństwo von Lebebur - również Joannici oraz Jerzy Fryc, kierownik Stacji Socjalnej Joannitów w Malborku.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym śniadaniem z burmistrzem Markiem Charzewskim i przewodniczącym Rady Miasta Malborka Pawłem Dziwoszem, podczas którego omówiona została obecna została sytuacja w mieście, w tym sprawy związane z uchodźcami z Ukrainy.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Urzędzie Miasta, gdzie na gości czekała niespodzianka - na skwerze za magistratem pojawił się kamień z nazwą na cześć Zakonu Joannitów. Decyzję o nadaniu nazwy tego skweru radni podjęli jednogłośnie 30 czerwca br. podczas sesji Rady Miasta Malborka. Dr Meyl oraz jego towarzysze nie kryli wzruszenia i radości. Nasz Honorowy Obywatel powiedział, że zawsze było jego marzeniem, aby Zakon miał w Malborku jakieś swoje miejsce. I to marzenie właśnie się spełniło.

Ale to nie koniec niespodzianek. Na zakończenie dr Meyl przekazał na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jacka Wojtuszkiewicza symboliczny czek na kwotę 5000 euro na pomoc dla mieszkańców Malborka i przebywających w naszym mieście uchodźców z Ukrainy. Goście podkreślali, że bardzo doceniają pomoc, jaką władze i mieszkańcy niosą dla osób poszkodowanych w tej okrutnej wojnie.

Kolejna wizyta Joannitów zaplanowana jest na początku września br.