Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Wiktor Żarski z tytułem wicemistrza Polski

2022-07-04 07:56:48 (ost. akt: 2022-07-04 07:58:37)

W dniach 2-3 lipca na torze regatowym w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie kajakowym. W mistrzostwach prawo startu i konfrontacji z grupą seniorską mieli również młodzieżowcy. Malborski Klub Sportowy Nogat był reprezentowany przez Wiktora Żarskiego, który odniósł wielki sukces.

Wiktor po eliminacjach zakwalifikował się do finału w którym zajął drugie miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Polski Seniorów w K-1 na dystansie 1000m. Należy zaznaczyć , że malborski zawodnik przegrał jedynie z utytułowanym , najlepszym od wielu lat zawodnikiem Dojlidy Białystok, Rafałem Rosolskim. Podsumowując start Wiktora, można stwierdzić , że wśród zawodników U-23 został podczas tych mistrzostw najszybszym na tym dystansie młodzieżowcem w naszym kraju.

Informacje i zdjęcia: MKS Nogat