Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Burmistrz Malborka wziął udział w Światowym Forum Miejskim WUF11

2022-06-29 12:40:46 (ost. akt: 2023-02-10 11:21:21)

W Katowicach podczas Światowego Forum Miejskiego WUF11 Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski podpisał dokument Plan Działań dla Miast. Modelowa Lokalności. Burmistrz otrzymał również z rąk Pani Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak z Ministerstwa Funduszy i rozwoju certyfikat PDM, dla Miasta Malborka, potwierdzający zaangażowanie w realizację celów zrównoważonego rozwoju.

Misją PDM było zmobilizowanie polskich miast do odważnych działań na rzecz zrównoważonej transformacji i wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na poziomie lokalnym.

Uroczyste podpisanie i wręczenie dokumentu odbyło się podczas 11 sesji Światowego Forum Miejskiego , prestiżowej międzynarodowej konferencji organizowanej przez UN - Habitat, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Katowicach jako wydarzenie towarzyszące.

Malbork został doceniony za realizację projektu uzupełniającego projekt rewitalizacyjny pn: "Zmieniaj siebie i otoczenie - działania wspierające włączenie społeczne, integrację i wzrost poczucia tożsamości mieszkańców na obszarze rewitalizacji". Jest realizowany podobnie jak projekt Malbork na + w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska. Projekt zachęca miasta do dzielenia się najlepszymi praktykami i rozwiązaniami w zakresie rozwoju miast i współpracy z różnymi interesariuszami i jeszcze większych wysiłków na rzecz realizacji Krajowej Polityki Miejskiej.

W ramach WUF11 odbyło się wspólne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich i Rady Unii Metropolii Polskich.


http://m.82-200.pl/2023/02/orig/beznazwy-1-9066.jpg