Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Jarmark św. Jana na rozpoczęcie wakacji

2022-06-27 16:36:48 (ost. akt: 2022-06-27 17:06:35)

Tegoroczne wakacje rozpoczęły się Jarmarkiem św. Jana, który trwał przez cały miniony weekend (24-26.06). Wzdłuż ulicy Starościńskiej i przy zamku można było odwiedzić Jarmark Różności a w Przyziemiu Karwanu odbyły się targi minerałów, skamieniałości, kamieni szlachetnych i biżuterii.

W piątek kościół św. Jana Chrzciciela świętował odpust, któremu towarzyszyła uroczysta procesja a właściwie barwny korowód, w trakcie którego na brzeg bulwarów nad Nogatem podpłynął łodzią św. Jan, przywitał zebranych i udał się nimi w dalszą drogę.

Jarmark św. Jana otworzyli burmistrz Marek Charzewski, proboszcz ks. Robert Branicki, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Beta Stawarska, dyrektor MCKiE Krzysztof Andruszkiewicz, Maria Seibert oraz oczywiście sam św. Jan. Na scenie przed kościołem zaprezentowały się grupy Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji - zespoły wokalne Balbinki, Binki oraz solistki Marcelina Zacharska, Hanna Pliszka pod kierunkiem Marii Seibert, solistki Marysia Kropidłowska, Paulina Ożóg, Dominika Kuryłowicz i Karolina Zimińska przygotowane przez Ewę Szwajlik oraz zespoły taneczne Bursztynki pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej i Uśmiech Mini, Uśmiech oraz Impuls pod kierunkiem Angeliki Lenczewskiej. Koncert poprowadziła Julia Jasińska z zespołu Balbinki.

Po występach był czas na kolejne atrakcje - w Sklepach Cynamonowych zabrzmiała muzyka ETNO a w parku można było wziąć udział w grze terenowej. W sobotę ruszył przemarsz z lampionami do amfiteatru w parku z wcześniej uplecionymi wiankami w poszukiwaniu kwiatu paproci, a później odbył się spektakl „Balladyna”.

W POSZUKIWANIU KWIATU PAPROCI" to gra terenowa przygotowana przez zespół CKiE Szkoła Łacińska. W pięknym parku, wzdłuż Nogatu czekały na uczestników postacie inspirowane słowiańskimi legendami. Spotkanie z nimi było nie lada gratką. Pełne odwzorowań charakteryzacje i naturalne otoczenie przeniosły Was w świat słowiańskich wierzeń i legend. Na każdego czekały zadania, po wykonaniu których zdobywało się kolejne runy, na koniec układające się w hasło, umożliwiające zdobycie Kwiatu Paproci (informacja” MCKIE).