Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

X Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

2017-03-21 09:12:18 (ost. akt: 2017-03-21 09:34:26)

W czwartek 16.03. odbył się finał jubileuszowej X Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, której współorganizatorem była Straż Miejska w Malborku.

Hasło przewodnie tegorocznej olimpiady to: „Ja strażnik ...”. Finał odbył się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego walczyła o bezpłatny indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów na Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku i wiele innych cennych nagród rzeczowych. W tegorocznej edycji udział wzięło 773. uczniów a do finału dotarło tylko 24. z nich. W ścisłym finale znalazło się dwóch uczniów z Malborka i byli to Kacper Malinowski (ZSP nr 4) i Axel Konefał (ZSP nr 3). Uczniowie podczas finału prezentowali swoje autorskie prace, które było oceniane przez jury złożone z przedstawicieli uczelni, straży miejskich oraz marszałka woj. pomorskiego. Nasi uczniowie zajęli kolejno miejsca: 9 z nagrodą w postaci telefonu i 21 z nagrodą w postaci tabletu. 9 i 21 miejsce na 773 startujących! Brawo! Warto wspomnieć, że za pierwsze miejsce zwycięzca - uczeń z Kościerzyny otrzymał wspomniany indeks, laptopa, czytnik e-book i 1000 zł. Natomiast jego nauczyciel prowadzący otrzymał darmowy indeks na studia podyplomowe.

Straż Miejska w Malborku jako współorganizator olimpiad, już teraz zachęca młodzież i nauczycieli z malborskich szkół do wzięcia udziału w kolejnej XI. olimpiadzie, która odbędzie się w roku szkolnym 2017/2018. Naprawdę warto!

Komendant Straży Miejskiej - Tomasz Farysej