środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Podziękowania Burmistrza Miasta Malborka na zakończenie roku szkolnego 2021/2022

2022-06-24 11:19:27 (ost. akt: 2022-06-24 11:32:18)

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy szkół, przedszkoli, żłobka
Drodzy Rodzice i Uczniowie


W dniu dzisiejszym ponad 3000 dzieci i uczniów malborskich przedszkoli i szkół podstawowych kończy rok szkolny 2021/2022.

To był kolejny rok w oświacie pełen wyzwań i trudności. Drugi rok z kolei placówki funkcjonowały w pandemii COVID-19, a od 24 lutego 2022r., po ataku Rosji na Ukrainę, w Polsce i w polskich przedszkolach i szkołach pojawili się uczniowie-uchodźcy z Ukrainy. Wszystko to spowodowało, że organizacja kształcenia oraz sama nauka były wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej i przedszkolnej.

Dziękuję, że dzięki wzmożonej pracy i odpowiedzialności wszystkich zaangażowanych w edukację mogliśmy sprostać wielu wyzwaniom. Cała społeczność lokalna zdawała niełatwy egzamin z niesienia pomocy Naszym sąsiadom dotkniętym tragedią wojny. Dziękuję każdemu z osobna, kto przyczynił się do sprawnej organizacji nauki i pracy malborskich przedszkoli i szkół, ale i za podjęty wysiłek w pomoc zarówno uchodźcom przybyłym do Naszego kraju, jak i tym, którzy pozostali w Ukrainie. Niektórzy z Nas fizycznie zaangażowali się w pomoc w formie wolontariatu w punkcie zbiórki i dystrybucji darów dla uchodźców z Ukrainy, inni intensywnie dostarczali tam produkty, aby zabezpieczyć ich najpilniejsze potrzeby, a inni materialnie wspierali pomoc Ukrainie, czy przyjmowali uchodźców pod własne dachy.

Społeczność szkolna i przedszkolna była i jest jednym z głównych filarów organizowania, w bardzo szerokim zakresie, pomocy dla uczniów-uchodźców z Ukrainy i ich rodzin, od momentu, gdy pojawiali się oni w danej placówce, aż do dzisiaj.

Wszystkim zaangażowanym w życie malborskich szkół, przedszkoli i żłobka - dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom i uczniom dziękuję i życzę Wam wspaniałych wakacji, radosnych i przepełnionych słońcem.

Wracajcie Wszyscy zdrowi i z pokładami energii na nowy rok szkolny.
Do zobaczenia we wrześniu.

Z wyrazami szacunku
Marek Charzewski
Burmistrz Miasta Malborka