Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Wymiana młodzieży I LO ze szkołą partnerską z Niemiec

2022-06-17 07:45:49 (ost. akt: 2022-06-24 09:46:06)

W dniach 13-17 czerwca gościmy w naszym mieście oraz szkole młodzież z niemieckiej szkoły Otto-Hahn-Gymnasium z Monheim am Rhein. Grupa 20 uczniów z Niemiec przyjechała pod opieka pana Stefana Menke, nauczyciel historii oraz wychowania fizycznego oraz Iny Lensing, nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego.

Celem wizyty jest uzmysłowienie młodzieży okrucieństwa zbrodni wojennych dokonanych przez Niemcy w trakcie okupacji wojennej oraz nawiązanie stałej współpracy pomiędzy naszymi miastami oraz szkołami.

We wtorek goście z Niemiec w towarzystwie uczniów oraz nauczycieli I LO zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz inne zabytki Gdańska.

W środę odbyło się spotkanie w szkole wraz z dyrekcją. Uczniowie oraz nauczyciele z Niemiec byli pod wrażeniem historii oraz nowo odrestaurowanych budynków liceum. W godzinach popołudniowych zwiedzano Muzeum Stutthof w Sztutowie.

W czwartek natomiast zwiedzano Muzeum Zamkowe oraz odbyła się zaplanowana integracja młodzieży oraz nauczycieli na terenach wokół jeziora sztumskiego.

tekst:A.Jastrzębska, L Wądołowski
zdjęcia: archiwum I LO